Najmniejsze projektory WUXGA 3LCD na świecie. Sony pochwaliło się nowym produktem

Projektory określane mianem 3LCD (również po prostu LCD) wykorzystują do działania trzy matryce ciekłokrystaliczne, a każda matryca odpowiada za jeden z trzech kolorów podstawowych, które przy projekcji zapewniają obraz o pełnej barwie. To właśnie ten rodzaj projektorów zaprezentowało Sony, ujawniając nowe modele VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 do zastosowań (kolejno) biznesowych i domowych. Normalnie ta premiera przeszłaby bez większego echa w głównym nurcie wiadomości, ale Sony uważa, że ten duet to najmniejsze projektory WUXGA 3LCD na świecie.
projektory WUXGA 3LC
projektory WUXGA 3LC

Sony pokazało dwa najmniejsze projektory WUXGA 3LCD 

Jako że Sony zgarnęło naszą uwagę, ogłaszając najmniejsze projektory WUXGA 3LCD, to od razu wyjaśnijmy kwestię ich wielkości i rzeczywiście – są bardzo małe. Mierzą bowiem 422 x 100 x 333 mm, wliczając w to nowy filtr przeciwpyłowy, który pokrywa dedykowany kanał chłodzący paneli 3LCD. Jeśli już o nich mowa, każdy z trzech paneli LCD BrightEra, pracuje w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200), co zapewnia rozdzielczość prawie 4K z racji 6912000 pikseli.

Czytaj też: Od listopada Allegro podnosi stawki za dostawy. Dostali nowy cennik od InPostu

Możliwości tych projektorów sprowadzają się do możliwości projekcji 300-calowych obrazów w 4K i 60 klatkach na sekundę nawet w jasnych pomieszczeniach. Wszystko za sprawą jasności rzędu 6400 lumenów w modelu VPL-PHZ61 (nawet 7000 lumenów w centrum) i 5300 lumenów w VPL-PHZ51 (5800 w centrum), dzięki której nawet bardzo jasne sale nie będą stanowiły problemu dla wyraźnego obrazu. Zwłaszcza przez niestandardową funkcję Bright View, która zapewnia żywe kolory oraz ulepszoną technologię Reality Creation, dbającą o wyrazistość obrazów, wykresów i tekstu. Z kolei wbudowany czujnik światła otoczenia pozwala na automatyczne dostosowanie tych ustawień w zależności od oświetlenia pomieszczenia.

Czytaj też: Jesteś klientem Heyah? Możesz zarejestrować numer w aplikacji

Oba modele zapewniają 16-watowy głośnik i oferują korekcję geometrii obrazu +/-30%, są wyposażone w ręczną regulację ostrości i mogą pochwalić się najszerszymi możliwościami przesunięcia w pionie spośród modeli stałoogniskowych Sony, bo ta wynosi -35%/+55%. Po stronie portów można liczyć na dwa HDMI z obsługą audio i HDCP, a także porty szeregowe, sieć Ethernet LAN, gniazda wejścia/wyjścia audio oraz zasilany port USB do podłączania nośników danych. Cena tych modeli wynosi odpowiednio 3795 i 3025 dolarów za model VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51, a ich premiera ma mieć miejsce na początku 2023 roku.