Steam Deck rozłożony na łopatki. OneXPlayer 2 łączy potężne podzespoły i wygodę Nintendo Switcha

Przez ostatni rok firma Valve jest na językach wszystkich graczy, którzy patrzą z uwielbieniem na handheldy, czyli takie “ultraprzenośne komputery-konsole”. Steam Deck podbił rynek i choć do konsol pokroju Nintendo Switch mu daleko, to sprzedał się na tyle dobrze, że Valve już planuje wydać jego drugą generację. Zanim to jednak nastąpi, obecny Steam Deck będzie musiał walczyć z propozycjami konkurencji, takimi jak nowy handheld OneXPlayer 2.
Nowy handheld dla graczy OneXPlayer 2
Nowy handheld dla graczy OneXPlayer 2

Najnowsze podzespoły i świetny ekran. OneXPlayer 2 wie, jak przekonać do siebie graczy

Jak sama nazwa wskazuje, OneXPlayer 2 nie jest pierwszym handheldem firmy OneXPlayer, ale też nie drugim, a już trzecim z kolei. Ma przy tym wiele wspólnego z poprzednikiem w postaci modelu Mini Pro, choć przez swój rozmiar jest sprzętem zupełnie innej klasy. Doczeka się też “switchowego” rozwiązania w postaci odpinanych kontrolerów, ale o stacji dokującej na ten moment nic nie wiadomo.

Czytaj też: Szalony król. Elon Musk ruszył na wojnę, której nie może wygrać

Najważniejsze cechy OneXPlayer 2? Zdecydowanie wielki ekran wysokiej jakości i najnowszy sprzęt. Firma zapowiedziała, że gracze będą dzierżyć w swoich dłoniach konfigurację z nieokreślonym procesorem Core i7 trzynastej (najnowszej) generacji od Intela lub z Ryzenem 7 6800U od AMD. Chociaż nie znamy szczegółów co do pojemności pamięci operacyjnej (solidne 16 GB wydają się najpewniejsze), to wiemy, że niezależnie od APU, będzie to pamięć LPDDR5X-6400.

Czytaj też: Nieletni pod ścisłą ochroną. Instagram i Facebook zmieniają zasady prywatności

W obudowie o rozmiarach 31 x 12,7 x 2,25 cm znajdzie się ponadto 8,4-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 px i jasności rzędu 350 nitów oraz akumulator o pojemności 17100 mAh. Nie zabraknie również modułu łączności Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6, żyroskopu, silników wibracyjnych oraz złącza na dysk M.2 PCIe, ale nic nie wiemy o planowanych opcjach pojemnościowych. W praktyce bowiem OneXPlayer 2 doczekał się dopiero “papierowej premiery”. Zamówienia w przedsprzedaży ruszą na niego dopiero 25 listopada i zapewne wtedy poznamy zarówno ceny, jak i warianty, które wpadną w ręce klientów w 2023 roku.

Czytaj też: Facebook stworzył sztuczną inteligencję. Jest tak zła, że firma ubiła ją po kilku dniach

Możemy być jednak pewni, że OneXPlayer 2 do tanich należeć nie będzie. Chętni muszą szykować się na wydanie grubo ponad 1000 dolarów, czyli ponad dwa razy więcej, niż kosztuje Steam Deck w najlepszej wersji. Ma to jednak swoje powody. OneXPlayer 2 będzie znacznie bardziej zaawansowanym handheldem od propozycji Valve (przewyższa Steam Decka w każdym aspekcie) i na dodatek będzie natywnie wspierać system Windows 11.