Xiaomi znów nie będzie pierwsze? Znamy datę premiery serii Vivo X90

Końcówka roku na rynku smartfonowym będzie bardzo gorąca. Wszystko dlatego, że już na dniach Qualcomm zaprezentuje najnowszy układ Snapdragon 8 Gen 2, a po nim poszczególni producenci zaczną wprowadzać swoje urządzenia nim napędzane. Wśród nich będzie też Vivo z serią X90.
Xiaomi znów nie będzie pierwsze? Znamy datę premiery serii Vivo X90

Czy Vivo będzie pierwsze? Vivo X90 z nowym Snapdragonem może wyprzedzić serię Xiaomi 13

Tak, jak w poprzednim roku i teraz spodziewamy się istnego wyścigu o to, kto jako pierwszy dostarczy na rynek smartfon napędzany przez nowego Snapdragona. W 2022 roku była to Motorola, jednak teraz nic nie wskazuje, by znów dokonała podobnego wyczynu. Od dłuższego czasu mówi się, że tym razem Xiaomi będzie chciało zgarnąć palmę pierwszeństwa. Czy tak się stanie? Trudno powiedzieć, bo oficjalnie firma milczy na ten temat.

Czytaj też: Twój samochód zmieni się nie do poznania. Tak wygląda nowe Android Auto

Vivo wręcz przeciwnie (no prawie). Wyciekły bowiem zwiastuny i plakat, które ujawniają nam wygląd jednego z urządzeń — prawdopodobnie X90 Pro+, czyli najmocniejszego modelu w serii. Co jednak istotniejsze, dzięki materiałom poznaliśmy również datę premiery serii. Wydarzenie zostało zaplanowane na 22 listopada, jednak przedsprzedaż w Chinach ruszy już jutro.

Przy okazji warto wspomnieć jeszcze jeden przeciek, tym razem zdradzający szczegóły globalnej dystrybucji. Wedle leakera Parasa Guglani, seria Vivo X90 bardzo szybko wkroczy na globalny rynek, bo ma się to stać jeszcze w grudniu tego roku.

Czytaj też: Znamy datę premiery składanego Honora Magic Vs. Naprawdę wygląda magicznie

Tymczasem, jeśli ciekawi jesteście, co zaoferują nadchodzące smartfony Vivo, odsyłamy Was do osobnego artykułu, w którym zebraliśmy dla was wszystkie informacje, jakie do tej pory na ich temat pojawiły się w sieci.