Tego właśnie brakowało w Telegramie. Pierwsza aktualizacja w tym roku i od razu taki sztos

Do samego komunikatora Telegram nie byłem do tej pory osobiście przekonany, ale ta nowość może sprawić, że grono jej użytkowników wkrótce się powiększy. W pierwszej aktualizacji w tym roku pojawiło się w sumie aż 10 nowych funkcji, w tym jedna, która wzbudziła moje szczególne zainteresowanie.
Tego właśnie brakowało w Telegramie. Pierwsza aktualizacja w tym roku i od razu taki sztos

Co powiecie na możliwość przetłumaczenia dowolnej wiadomości odebranej od innego użytkownika, z którym do tej pory ze względu na różnice językowe niekoniecznie moglibyście się dogadać? Ja jestem absolutnie za i podejrzewam, że nie tylko ja. W końcu czy nie po to właśnie wymyślono komunikatory internetowe?

Telegram w najnowszej mobilnej odsłonie daje możliwość tłumaczenia wiadomości otrzymywanych w czatach od użytkowników porozumiewających się w innych językach. Najlepsze jest to, że funkcja dostępna jest również w wersji darmowej. Wystarczy nacisnąć wiadomość do przetłumaczenia i wybrać odpowiednie polecenie z menu kontekstowego. Na tym niestety korzyści dla niepłacących się kończą.

Oto dlaczego warto będzie zapłacić za Telegram Premium

Posiadacze płatnych subskrypcji mogą tłumaczyć również wiadomości w grupach i na kanałach. Mają do tego odpowiedni przycisk hurtowego tłumaczenia wszystkich wiadomości na górze okna, którego widoczność włącza się w ustawieniach. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że dzięki temu wiele zagranicznych grup i kanałów na Telegramie stanie się dużo bardziej przystępna do czytania.

Czytaj też: Wyobrażacie sobie płacić za Messengera? Ja też nie, ale milion ludzi płaci za Telegrama i ma ku temu dobre powody

Z innych nowości w Telegramie warto wspomnieć o dodaniu funkcji automatycznego zapisywania multimediów, rozszerzeniu analityki dotyczącej zużycia danych i dopracowaniu systemu uprawnień dla multimediów w grupach. Administratorzy mogą je teraz je konfigurować na poziomie pojedynczych typów multimediów. Dopuszczono też możliwość ponownego zalogowania się do konta na podstawie Apple ID lub Google ID.

Według Similarweb, Telegram to trzeci najpopularniejszy komunikator świata – po WhatsAppie i Facebook Messengerze. Jest wyborem numer jeden w takich krajach jak Armenia, Kambodża, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Jordania, Łotwa, Mołdawia, Ukraina i Uzbekistan. Liczbę aktywnych użytkowników komunikatora w skali miesiąca Similarweb ocenia na 412 mln.

Warto przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku Telegram wprowadził rejestrację bez karty SIM. To rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu osobom, którym zależy na maksymalnej prywatności. Logowanie na konto odbywa się za pomocą anonimowych numerów opartych na blockchain, dostępnych na platformie Fragment.

W ramach aktualizacji roczna subskrypcja na Telegram Premium jest teraz o 30% tańsza i kosztuje 149,99 zł (12,49 zł miesięcznie). Koszt opłacanej co miesiąc subskrypcji pozostaje na poziomie 17,99 zł.