Darmowy Windows 11 dla każdego. Prosty trik wystarczy, żeby zdobyć klucz Windows 11 lub Windows 10 za darmo

Wygląda na to, że klucz aktywujący systemy Microsoftu można uzyskać w bardzo prosty sposób, korzystając z najnowszych zdobyczy technologicznych. Jednak czy na pewno darmowy Windows od chatbota jest czymś rzeczywistym?
Windows 11
Windows 11

Darmowy klucz Windows 11. Wystarczy ChatGPT

Niedawno sztuczna inteligencja miała zaskoczyć świat tym, że “zaatakowała” człowieka, który stanowił nad nią pieczę, a dziś można odnieść wrażenie, że narobi sobie problemów u firm, które sprzedają swoje oprogramowanie poprzez klucze aktywacyjne. Tak przynajmniej wynika z niektórych raportów, sugerujących, że ChatGPT jest w stanie zapewnić nam działające klucze do aktywacji m.in. Windowsa 11 Pro, a nie tylko Windowsa 95, jak odkryto przed kilkoma tygodniami.

Czytaj też: Windows ma gdzieś preferencje użytkowników. Wepchnie ci coś, czego nigdy nie chciałeś

Opracowany przez OpenAI model ChatGPT jeszcze kilka dni temu mógł ponoć zapewnić nam kilka kluczy do aktywacji systemu Microsoftu, wśród których można było znaleźć te rzeczywiście działające. Jeden z serwisów potwierdził doniesienia z Twittera, kiedy to tamtejszemu autorowi udało się zarówno uzyskać klucze “do użytku osobistego, które są czysto fikcyjne i nie powinny być wykorzystywane do aktywacji żadnego oprogramowania”. Wprawdzie nie spróbował ich zweryfikować, ale niektórzy mogli rzeczywiście aktywować nowe systemy Windows tymi kluczami.

Wygląda jednak na to, że kilka dni po nagłośnieniu tej możliwości, firmy postanowiły zadbać o blokadę chatbotów na tym poletku. Zarówno chat Binga, jak i ChatGPT poinformowały mnie, że nie są w stanie generować kluczy…

Czytaj też: Gry z Androida trafiają na Windowsa. Sprawdziliśmy, jak działają Gry Google Play na PC

… ale to tylko ułuda. Wystarczyło tylko podejść do tematu inaczej, rozpoczynając daną rozmowę i nie wspominając nic a nic o generowaniu kluczy. Wtedy ChatGPT zapominał o prawie i kwestiach etycznych, wypluwając aż 20 kluczy do systemu Windows 11 Pro. Czy przynajmniej jednym z nich można przeprowadzić aktywację? Osobiście mam nadzieję, że nie.

ChatGPT oczywiście nie ma dostępu do generatora kluczy firmy Microsoft i tym bardziej nie jest w stanie sam ich generować. Skąd więc biorą się takie klucze? Odpowiedzi na to pytanie nie da się tak naprawdę udzielić, bo klucze albo są generowane przez model na podstawie losowych cyfr i liter, albo po prostu były częścią zbiorku danych, na których się szkolił. Dlatego właśnie bardzo mała część tych kluczy może być rzeczywiście w pełni funkcjonalna.