Tanio już było. Xbox i GamePass będą znacznie droższe

Zgromadzić dużą klientelę, przyzwyczaić ją do świetnych okazji i… później doić z kasy, jak tylko się da. Tego typu strategie rynkowe są wykorzystywane od zawsze i wygląda na to, że w pewnym sensie odwołuje się to do Microsoftu, jako że konsole Xbox i subskrypcję GamePass czekają wzrosty cen.
Xbox Series X z kontrolerem

Xbox Series X w tandemie z kontrolerem Microsoftu

Microsoft podjął decyzję, która nie spodoba się nikomu. Cena subskrypcji GamePass oraz konsoli Xbox wzrośnie

GamePass był od samego początku wyjątkową formą dostępu do gier. Niczym “Netflix dla graczy” ciągle zapewnia dostęp do setek gier na konsole i komputery osobiste przez z góry określony czas i często pozwala nabyć je już na stałe w formie promocji. Jako że Microsoft oferował w tym planie subskrypcyjnym dostęp do nie tylko starszych, ale też nowych i nawet debiutujących na rynku gier, początkowe oferowanie GamePassa (w 2017 roku) w cenie 4,99 dolarów zapewniło firmie masę klientów, a podwyżki następujące w kolejnych latach wcale nie zakopały usługi, co sugeruje jednoznacznie, że i tym razem się tak nie stanie.

Czytaj też: Koniec Xboxa One. Szykuj się na wymianę konsoli na nową

Wygląd ekranu głównego usługi Xbox Game Pass
Menu usługi Game Pass

Cena subskrypcji GamePass w Polsce wzrośnie o kilka złotych już 6 lipca. Jeden miesiąc tradycyjnej subskrypcji wyjmie ci z portfela nie 40, a 42,99 złotych, podczas gdy tej Ultimate już nie 54,99, a 62,99 złotych. Można powiedzieć, że tragedii nie ma, ale mam dziwne wrażenie, że to zdecydowanie nie ostatnia podwyżka tej usługi Microsoftu, która będzie nas czekać w następnych latach. Ciekawie będzie zobaczyć zwłaszcza to, jak firma postąpi, kiedy nabyte przez firmę studia growe zaczną produkować perełki, w które będzie chciał grać każdy.

Czytaj też: Microsoft przełamie duopol Apple’a i Google’a? Sklep z grami mobilnymi Xbox trafi do wszystkich

Żeby jednak grać, trzeba mieć na czym grać, a w czasach, kiedy kupno wydajnego komputera oznacza wydatek rzędu kilku tysięcy (bliżej 5000, niż 3000 zł), konsole są bezsprzecznie najlepszym wyborem. No, chyba że po podsumowaniu różnic cenowych w wersjach gier na konsole i pecety wyjdzie wam, że w dłuższej perspektywie czasu bardziej opłaca się postawić na zakup znacznie bardziej użytecznego komputera, na którym nie tylko pogracie, ale też popracujecie. Rozpatrzenie tego na rzecz pecetów ma o tyle większe szanse, że konsole również nie są wolne od podwyżek.

Czytaj też: Spędziłem 2 lata z Xbox Series X. Czy nadal warto go kupić?

Microsoft poinformował, że nie tylko cena GamePassa wzrośnie, bo już od 1 sierpnia na większości rynków światowych cena konsoli Xbox Series X zostanie podniesiona z 499,99 do 549,99 euro. Warto się więc śpieszyć, bo podwyżki nie ominą Polski, jak to zrobiły z USA, Japonią, Brazylią, Chile i Kolumbią.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!