Świetna promocja. Znakomity komputer za niecałego tysiaka, a w pakiecie użyteczny bonus

Jak ja lubię takie okazje. Jednocześnie za nimi nie przepadam, bo od razu uruchamiają we mnie procesy myślowe zmierzające do sięgnięcia po portfel. Nie inaczej jest tym razem, bo Acer w ramach promocji #WakacyjnaWyprawka daje nie tylko solidny cashback przy zakupie Chromebooka, ale dorzuca również do kompletu użyteczny prezent. Aby załapać się na promocję macie jednak czas tylko do najbliższego poniedziałku, czyli 31 lipca. Partnerami akcji zorganizowanej przez Acera są sklepy internetowe Komputronik, MediaExpert, Neonet, RTV Euro AGD oraz X-Kom.
Świetna promocja. Znakomity komputer za niecałego tysiaka, a w pakiecie użyteczny bonus

O Chromebookach złego słowa nie powiem – jeśli dobrze pojmuję ideę istnienia komputerów z bazującym na Linuksie systemem ChromeOS, mają być przede wszystkim maszynami do pracy i stosunkowo prostej rozrywki. Za to czasu działania na baterii może im pozazdrościć większość laptopów z Windowsem na pokładzie. Koncepcja pracy w systemie przypominającym do złudzenia przeglądarkę internetową ma swoje plusy i minusy, ale biorąc pod uwagę, że obecnie większość naszej cyfrowej aktywności bazuje na byciu online, rachunek zysków i strat wydaje się (przynajmniej dla mnie) pozytywny.

Jaki laptop do 1000 zł? Chromebook, oczywiście

Chromebooki są z nami już od 2011 roku, a pierwsze kroki w tym kompletnie nowym świecie stawiał właśnie Acer do spółki z Samsungiem. W ramach promocji #WakacyjnaWyprawka producent oferuje zarówno kompaktowe maszyny z ekranem o przekątnej 11,3″ (Acer Chromebook 311 i Chromebook 311 Spin), jak i większe, dużo mocniejsze pod względem specyfikacji konstrukcje, które sprawdzą się nawet w charakterze maszyny do chmurowego gamingu (Acer Chromebook 516). Wszystko zależy tu od zasobności portfela, ale w każdym przypadku możecie liczyć na solidny cashback w wysokości aż 400 zł i plecak Predator Urban Backpack 15.6″ o wartości 99 zł.

Nowy Chromebook od Acera za niecałego tysiaka

Jeśli weźmiemy na warsztat najtańsze z Chromebooków dostępnych w ramach promocji (Acer Chromebook 311 lub 314), biorąc pod uwagę obecną dostępność sprzętu u partnerów akcji (Komputronik, MediaExpert, Neonet, RTV Euro AGD oraz X-Kom), wydacie na taki sprzęt kwotę w przedziale od 950 do 969 zł. Za niecałego tysiaka zyskujecie kompaktową maszynę, którą śmiało można zabrać ze sobą na miasto czy na wakacje bez lęku o brak dostępu do źródła zasilania. Modele z dopiskiem Spin to oczywiście wskazanie wariantów z ekranem dotykowym, który można odchylić w zakresie 360 stopni i używać komputera jako tabletu. Tu już, rzecz jasna, cena idzie nieco w górę.

Tak czy siak, promocja warta rozważenia, jeśli szukacie prostego laptopa z długim czasem pracy na baterii i jesteście skłonni przymknąć oko na kilka oczywistych ograniczeń związanych z używaniem ChromeOS (ze swojego punktu widzenia widzę ich stosunkowo mało, ale podobną ocenę przydatności powinniście przeprowadzić na własną rękę). Argumentów do takiej dyskusji może dostarczyć niedawny materiał zaprzyjaźnionej ekipy Kanału o Technologii, poświęcony maszynie Acer Chromebook 315.

Czytaj też: Nowe procesory AMD sprawią, że Chromebooki będą jeszcze lepsze

Moje doświadczenia z Chromebookami są w większości pozytywne. O ile jeszcze kilka lat temu komputer tego typu można było nazwać wyłącznie sprzętowym przedłużeniem przeglądarki internetowej Google Chrome, gwałtowny rozwój narzędzi i aplikacji webowych sprawił, że w wielu przypadkach tego typu maszyna nie różni się od zwykłego komputera z Windowsem. Od pewnego czasu sam zastanawiam się nad Chromebookiem, którego mógłbym ze sobą zabierać na miasto, a także służbowe i prywatne wyjazdy, oszczędzając sobie nieco kilogramów w plecaku.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!