Lepiej schowaj portfel. Ten elektryczny rower odmieni przejażdżki górskie

Chorwacki producent e-bike Greyp pracuje aktualnie nad swoim nowym elektrycznym rowerem górskim (eMTB) o nazwie Zaney, który nie bez powodu przyciągnął naszą uwagę.
Lepiej schowaj portfel. Ten elektryczny rower odmieni przejażdżki górskie

Elektryczny rower Greyp Zaney to górski e-bike z innego świata

Greyp nie jest byle firmą. Ten producent powstał w formie siostrzanej firmy Rimac Automobili, specjalizującej się w elektrycznych samochodach z najwyższej półki, ale z czasem został przejęty przez Porsche. Wygląda jednak na to, że zmiana właściciela nie wpłynęła na potencjał firmy w segmencie e-bike, co potwierdza Zaney, elektryczny rower górski, który ma “zatrzeć granice między tradycyjnymi rowerami trailowymi a eMTB z napędem, zapewniając zwinność, żywiołowość i wznoszące momenty, które sprawiają, że każda jazda jest niezwykła, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności i zaszczepieniu w sercu rowerzysty pewności siebie, gdy szlak staje się wymagający”.

Czytaj też: To koniec VanMoof. Co z ludźmi, którzy kupili od nich elektryczne rowery?

Innymi słowy, rowerzyści mają poczuć się na Zaney tak, jakby sterowali rowerem z najwyższej półki, a przynajmniej tak twierdzi producent. Producent, który w tym projekcie oparł e-bike o ramę z włókna węglowego o 64,5-stopniowym kącie główki, 76,7-stopniowym kącie rury podsiodłowej i 445-milimetrowym tylnym trójkącie. O ile rower będzie występował w trzech różnych wariantach, tak jego układ napędowy ciągle będzie tym samym, a więc systemem Fazua Ride 60 z silnikiem o 450-watowej mocy szczytowej i 600-Nm momencie obrotowym między korbami i 430-Wh akumulatorem w ramie. Co ciekawe, ten system napędu jest w stanie wycisnąć dodatkowe 100 watów mocy w 12-sekundowych seriach.

Czytaj też: Nie ma łańcucha, a jedzie. Ten rower jest niesamowity!

Greyp postanowił wprowadzić na rynek Zaney w trzech różnych wersjach – 310, 510 oraz 710. Im wyższa numeracja, tym bardziej zaawansowany osprzęt, który zaczyna się od przerzutek SRAM NX Eagle, widelca RockShox Lyrik Select, amortyzatora RockShox Delux Select Plus, 29-calowych obręczach BlackJack Ready, 2-tłoczkowych hamulców tarczowych Formula Cura oraz opuszczanej sztycy OneUp V2. Najdroższy wariant łączy już przerzutki SRAM AXS Eagle, sztycę RockShox Reverb AXS, regulowaną kierownicę, widelec Fox Factory o skoku 160 mm, amortyzator Fox Float X Factory, 29-calowe obręcze Newmen Evolution A30 z 2,35-calowymi oponami Vittoria e-Agarro oraz czterotłoczkowe hamulce Formula Cura.

Czytaj też: Elektryczny rower Trax to przykład wyjątkowo wydajnego e-bike

Elektryczny rower eMTB od Greyp będzie dostępny w przedsprzedaży we wrześniu, a jego dostępność w sklepie spodziewana jest w listopadzie. Chociaż ceny nie zostały jeszcze ujawnione, jasne jest, że Zaney do tanich należeć nie będzie.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!