Szybki i pełen technologicznych bajerów. Czy tak ma wyglądać skuter premium?

Gogoro, tajwańska firma, która dołożyła ogromną cegiełkę do segmentu inteligentnych skuterów elektrycznych, zaprezentowała właśnie swój nowy flagowy model – Pulse. To coś więcej, niż byle jaki skuter elektryczny, bo w praktyce to jednoślad  najwyższej półki, któremu nie brakuje technologicznego zaawansowania.
Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe

Gogoro Pulse to wręcz pierwszy na świecie elektryczny hiperskuter

Gogoro Pulse ma na celu zdefiniowanie na nowo mobilności miejskiej i ustanowienie nowego standardu dla pojazdów elektrycznych. Nic więc dziwnego, że firma Gogoro dumnie twierdzi, że to pierwszy na świecie elektryczny hiperskuter. Wydajności jednak ewidentnie mu nie brakuje, bo jego silnik Hyper Drive dostarcza 30 kW maksymalnej mocy i 115 Nm momentu obrotowego, co czyni go najmocniejszym skuterem elektrycznym na rynku. 

Czytaj też: Sześć elektrycznych pojazdów od Yamaha. Są rowery, skutery i motorower

Dzięki niemu Pulse może osiągnąć maksymalną prędkość 150 km/h i przyspieszać od 0 do 50 km/h w 3,05 sekundy, a więc znacznie szybciej niż większość samochodów sportowych. Ma również zasięg do 170 km na jednym ładowaniu, dzięki dwóm inteligentnym akumulatorom Gogoro Smart Batteries 3.0, które można wymieniać w każdej z ponad 2000 stacji wymiany na Tajwanie i ponad 10000 na całym świecie, ale nie w Polsce.

Idąc dalej, Pulse nie tylko jest szybki, ale także inteligentny. Został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz iQ Touch HD, który pokazuje wszystkie niezbędne informacje i pozwala kierowcy dostosować ustawienia i preferencje. Wyświetlacz obsługuje również Apple CarPlay i Android Auto, umożliwiając bezproblemową integrację ze smartfonem kierowcy. Pulse ma również technologię cyfrowego klucza, która pozwala odblokować i uruchomić skuter za pomocą telefonu, a także kompatybilność z Apple Find My, która pomaga zlokalizować skuter w przypadku kradzieży lub zagubienia.

Czytaj też: Skuter elektryczny z charakterem. Na widok tej ramy zaniemówisz

Pulse jest również zaprojektowany, aby robić wrażenie nie tylko na użytkowniku. Ma elegancki design AEROFORCE, który redukuje opór powietrza i poprawia aerodynamikę, dynamiczny system oświetlenia LED, który dostosowuje się do środowiska i nastroju kierowcy, a nawet wysokiej jakości system dźwiękowy. Umożliwia również przejażdżki we dwójkę, bo jego sportowe siedzenie może pomieścić dwie osoby.

Czytaj też: Brytyjska policja dostała nowy hybrydowy skuter z dziurą w środku

Oczekuje się, że Gogoro Pulse zostanie wprowadzony na rynek na Tajwanie w pierwszej połowie 2024 roku, z ceną początkową około 27500 zł. Firma nie ogłosiła jeszcze dostępności i cen na innych rynkach, ale prawdopodobne jest, że Pulse trafi m.in. na rynek indyjski, japoński, a nawet francuski i niemiecki. Zważywszy na to, że to rewolucyjny skuter elektryczny, który łączy w sobie prędkość, inteligencję i styl, może rzeczywiście zmienić zasady gry na rynku mobilności miejskiej.