Na to ulepszenie w Google Play czekali chyba wszyscy. Niby nic wielkiego, a jednak spore ułatwienie

Nie zawsze potrzebne są wielkie aktualizacje przynoszące jakieś rewolucyjne zmiany. Czasem użytkownicy potrzebują drobniejszych ulepszeń, które może i na pierwszy rzut oka nie zmieniają zbyt wiele, ale przydają się w codziennym życiu. Do takich można zaliczyć przygotowywaną dla Google Play nowość.
Google Play Store
Google Play Store

Google Play pozwoli pobierać więcej niż jedną apkę na raz

Sklep z aplikacjami Google’a to coś, z czego użytkownicy smartfonów z Androidem korzystają niemalże codziennie. Oczywiście najwięcej wtedy, gdy zmieniamy urządzenie, ale, tak czy inaczej, trudno się bez niego obyć. Jednocześnie jednak zapewne każdy będzie w stanie bez wahania podać przynajmniej kilka rzeczy, które gigant z Mountain View mógłby w Google Play ulepszyć czy zmienić. Jednym z takich niedociągnięć jest z pewnością brak możliwości pobierania równoległego. Zwykle nad tym się nie zastanawiamy, bo najczęściej większość z nas pobiera jedną aplikację na raz, ale czasem musimy pobrać ich kilka, co sprawia, że cały proces niepotrzebnie się wydłuża.

Czytaj też: Co z łącznością satelitarną na Androidzie?

Najwyraźniej wkrótce może się to zmienić, bo jak odkrył TheSpAndroid, Google pracuje nad umożliwieniem nam pobierania z Google Play wielu aplikacji jednocześnie. Zanim jednak zaczniemy się cieszyć, warto pamiętać, że nie jest to pierwszy raz, kiedy firma testuje podobną funkcjonalność. Wcześniej nic z tego nie wyszło, więc mamy nadzieję, że przynajmniej teraz gigant nie wycofa się z niej w ostatniej chwili i wprowadzi ją do stabilnej wersji sklepu.

Czytaj też: Androida na Windows 11 już nie będzie. Microsoft kończy wsparcie

Zgodnie z informacjami, ulepszenie pozwoli nam na jednoczesne pobieranie dwóch aplikacji, a przynajmniej w domyślnym ustawieniu. W wersji testowej istnieje też opcja zwiększenia ich liczby do pięciu przy pomocy flagi – zapewne taka możliwość zostanie umieszczona gdzieś w Ustawieniach lub po prostu na kolejnym etapie testów zostanie to zwiększone.

Czytaj też: Google doda do Androida kilka przydatnych nowości

Niestety, nawet jeśli Google Play zostanie wzbogacone o tę nowość, nie będzie ona idealna. Jej główną wadą może być fakt, że chodzi tu jedynie o pobieranie nowych aplikacji, a nie o aktualizacje. Jeśli macie tendencję do odkładania aktualizacji na „kiedyś” i najczęściej robicie to hurtowo, w dalszym ciągu będzie to długi proces, bo uaktualnienia wciąż będą pobierane jedno po drugim, jak to ma miejsce obecnie.

Czytaj też: Oppo ogłasza marcowy harmonogram aktualizacji ColorOS 14. Kiedy dostaniesz nowy system?

Jak już wspomniałam, na razie trwają testy tego ulepszenia i trudno jest obecnie powiedzieć, kiedy i czy w ogóle stabilna wersja Google Play zostanie ostatecznie w ten sposób zaktualizowana. Liczę, że tym razem Google nie wycofa się z tej zmiany po zakończeniu testów, bo jest to właśnie jedna z tych funkcji, której większość z nas potrzebuje.