MagicOS 8.0 w końcu opuszcza Chiny. Honor zaczyna udostępniać aktualizacje

Od premiery Androida 14 minęło dużo czasu, ale to nie oznacza, że wszystkie uprawnione do aktualizacji smartfony już go otrzymały. Honor trochę ociąga się globalnym z wdrażaniem tej wersji systemu, choć od premiery MagicOS 8.0 minęły prawie cztery miesiące.
MagicOS 8.0 w końcu opuszcza Chiny. Honor zaczyna udostępniać aktualizacje

Pierwsze smartfony Honor spoza Chin dostają MagicOS 8.0

Honor zaprezentował MagicOS 8.0, nakładkę opartą na Androidzie 14, na początku tego roku, ale była to premiera w Chinach. Użytkownicy globalni musieli więc poczekać na aktualizacje naprawdę dużo czasu, ale zgodnie z informacjami, jakie pojawiają się w sieci, w końcu ruszyło wdrażanie na pozostałych rynkach. O aktualizacji dowiedzieliśmy się od użytkowników, którzy na Redditcie zgłaszają, że nowy interfejs już pojawia się na ich smartfonach.

Czytaj też: Samsung wie, że One UI 6.1 popsuło Galaxy S23 Ultra, ale wina za to leży po stronie Google

Niestety, oficjalnego harmonogramu wdrażania jeszcze nie poznaliśmy, ale przynajmniej wiemy, że MagicOS 8.0 trafia już na urządzenia Magic5 Pro. Oczywiście najnowsze flagowce Magic6 już obsługują tę nakładkę, a wraz z nią MagicLM, czyli duży model językowy z 7 miliardami parametrów. Umożliwia on tłumaczenie w czasie rzeczywistym, generowanie kreatywnych treści, inteligentne wyszukiwanie, personalizację systemu do naszych potrzeb i nawyków oraz inteligentne rozpoznawanie obrazu, co ułatwia wyszukiwanie informacji i wykonywanie zadań.

Dla pozostałych urządzeń też przygotowano dużo nowości. W zakresie wydajności ulepszono optymalizację, poprawiając czas pracy baterii i zapewniając płynniejszą pracę systemu. Świetnym dodatkiem jest też tryb oszczędzania energii Ultra, który wydłuża czas pracy baterii w sytuacjach awaryjnych. Interfejs użytkownika zyskał teraz nowy, minimalistycznych design, prostszy i bardziej intuicyjny w obsłudze. Ulepszono też efekty i animacje, przez co doznania wizualne są przyjemniejsze.

Czytaj też: Nawet Galaxy Watch doczeka się swojego tańszego wariantu. Co o nim wiemy?

MagicOS 8.0 przynosi też zmiany w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, wprowadzając na urządzenia producenta przestrzeń równoległą, czyli bezpieczny folder do przechowywania aplikacji, zdjęć i filmów. Pojawiają się też ulepszone funkcje ochrony prywatności, które dają nam większą kontrolę nad danymi osobowymi. Z dodatkowych funkcji Honor ułatwił edycję multimediów, dodając nowe narzędzia do edycji zdjęć i filmów, usprawnił łączność Wi-Fi i Bluetooth oraz dodał funkcje dla mobilnych graczy, takie jak specjalny tryb gry.

Zmian jest więc naprawdę sporo, a nowe funkcje podzielono na 7 różnych kategorii. Wszystkie mają na celu usprawnienie korzystania z urządzeń marki Honor, ulepszając doświadczenia użytkownika. Aktualizacja wdrażana jest stopniowo i posiadacze smartfonów producenta muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości, bo zapewne minie trochę czasu, zanim wszystkie kwalifikujące się do aktualizacji sprzęty dostaną MagicOS 8.0 z Androidem 14. Dobrze jednak wiedzieć, że globalne wdrażanie już ruszyło.