Nowe drony Ukrainy automatycznie zsyłają śmierć i zniszczenie na wrogów

Rozwój latających bezzałogowców wojskowych trwa i najnowszy tego przykład dotarł do nas prosto z Ukrainy, która to opracowała swoje nowe, jeszcze potężniejsze drony kamikadze.
Nowe drony Ukrainy automatycznie zsyłają śmierć i zniszczenie na wrogów

Ukraina wprowadziła nowe drony kamikadze na front

Ukraina wprowadziła nowy typ drona kamikadze na front, który okazał się skuteczny przeciwko rosyjskim systemom obrony powietrznej. Nie są to po prostu “kolejne bezzałogowce latające” o nijakim charakterze, a jeszcze bardziej rozwinięte drony samobójcze, które doczekały się zaawansowanych funkcji. Nie wiemy, jak wyglądają, ale wedle doniesień mają przypominać m.in. rosyjskie drony Łańcet czy izraelskie HERO-400.

Czytaj też: Dryfował z 500 kg materiałów wybuchowych. Dron mógł zniszczyć najpotężniejsze okręty, a winnych nie ma

Drony Łańcet

Wedle nieoficjalnych informacji te drony są wyposażone w zaawansowane funkcje automatycznego śledzenia celów, co umożliwia im autonomiczne lokalizowanie i niszczenie rosyjskich systemów przeciwlotniczych. Jak skutecznie? Najwyraźniej bardzo, bo już do tej pory te drony zostały użyte do atakowania i neutralizowania zaawansowanych rosyjskich systemów przeciwlotniczych pokroju Buk oraz Tor, co zresztą możecie obejrzeć poniżej na nagraniu, które ukazuje ich działanie.

Czytaj też: Helikoptery na Morzu Czerwonym. Zrobili z nich maszynki do niszczenia dronów i wszystko nagrali

Drony te mają realizować misje ataku autonomicznie, co obejmuje zarówno lokalizowanie, jak i kierowanie się prosto na cele w samobójczym ataku. Ponoć nie są im straszne nawet zaawansowane rosyjskie systemy walki elektronicznej, a więc największe zagrożenie, z którym aktualnie muszą sobie radzić wojskowe bezzałogowce na całym świecie.

Czytaj też: Rosja stworzyła wyjątkowe drony. Są niczym jedne potężne statki matki

To wszystko sprawia, że wykorzystanie tych zaawansowanych dronów samobójczych oznacza strategiczną ewolucję w podejściu wojskowym Ukrainy, a to zwłaszcza w zdolności do autonomicznego angażowania i neutralizowania ruchomych i chronionych celów. Ta zdolność nie tylko zwiększa zasięg operacyjny i elastyczność sił ukraińskich, ale również stanowi poważne wyzwanie dla skuteczności tradycyjnych systemów obrony powietrznej.