Dzięki tej funkcji OxygenOS 15 nikt nie przywłaszczy sobie Twoich zdjęć

Google intensywnie pracuje nad rozwojem Androida 15, a poszczególni producenci rozwijają kolejne generacje swoich autorskich nakładek opartych na tym systemie. OnePlus nie jest tutaj wyjątkiem i właśnie wydał aktualizację beta OxygenOS 15 dla tegorocznego flagowca, która przyniosła bardzo interesującą funkcję.
Dzięki tej funkcji OxygenOS 15 nikt nie przywłaszczy sobie Twoich zdjęć

OxygenOS 15 oparty na Androidzie 15 wprowadzi nowość o nazwie „Privacy Watermark”

OnePlus cały czas rozwija swoją autorską nakładkę i spodziewamy się, że w jej najnowszej wersji pojawi się całkiem sporo nowych funkcji i ulepszeń. Oczywiście użytkownicy smartfonów producenta skorzystają z tego, co przyniesie Android 15, a oprócz tego pojawią się również własne rozwiązania firmy, wprowadzające ulepszenia płynności działania, stabilności i wydajności systemu, wiele opcji personalizacji, będących zawsze mocną stroną OxygenOS, a także nowe funkcje.

Czytaj też: Korzystasz z systemu Android? Wkrótce otrzymasz niezwykle praktyczną funkcję

Jedną z nich ma być „Privacy Watermark”, odkryty w najnowszej wersji beta, wydanej dla modelu OnePlus 12. Użytkownik X, 1NormalUsername znalazł w kodzie aplikacji Ustawienia wzmiankę o tej funkcji, która docelowo ma być dostępna w apce OnePlus Photos. W kodzie znalazł się też opis, który tłumaczy nam, do czego mniej więcej służyć będzie to rozwiązanie:

Dodaj znaki wodne prywatności do swoich zdjęć, aby móc się nimi dzielić bez obawy o potencjalne niewłaściwe użycie. Na przykład jednym dotknięciem możesz dodać znak wodny informujący, że zdjęcie jest przeznaczone do rejestracji z prawdziwym imieniem i nazwiskiem lub do wniosku o dokument urzędowy. Możesz również utworzyć własny znak wodny.

Obecnie OnePlus oferuje już opcję znaku wodnego w aplikacji Zdjęcia > Edytuj > Znak wodny, jednak do wyboru mamy znak Hasselblad lub bardziej ogólny symbol, najwyraźniej więc producent wprowadzi tutaj rozszerzenie funkcji. Pytanie tylko, w jaki sposób ten nowy znak wodny sprawi, że nasze zdjęcia czy dokumenty nie będą wykorzystane w niewłaściwy sposób? Trudno powiedzieć.

Czytaj też: Które gry PC odpalisz na Copilot+? Powstała już strona, dzięki której wszystko będzie jasne

Przy okazji w kodzie nakładki odkryto też rozszerzenie funkcji Pixelate, czyli opcji polegającej na pikselowaniu dowolnej części obrazu. W OxygenOS 15 dostępne będzie rozwiązanie AutoPixelate 2.0 i jak sama nazwa wskazuje, opcja ta automatycznie wykryje i rozmyje prywatne informacje na obrazie, dzięki czemu nie będziemy musieli sami ich wyszukiwać, a potem zamazywać. Bardzo przydatna nowość.

Czytaj też: Windows 11 Recall – jak to właściwie działa? I czy szanuje prywatność użytkowników?

Na razie to dopiero początek i im bliżej będziemy wydania Androida 15, a potem też stabilnej nakładki OxygenOS, tym więcej informacji o zmianach i ulepszeniach będzie się pojawiać. Warto też pamiętać, że nakładka OnePlus korzysta z tego samego kodu co ColorOS, więc można się spodziewać, że na telefonach Oppo pojawią się takie same nowości.