Nowy OnePlus Watch to nie kolejna generacja, a lekkie ulepszenie

Niedawno pojawiły się doniesienia, że szykuje się kolejny OnePlus Watch. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że poprzednia generacja zadebiutowała zaledwie przed kilkoma miesiącami, a obecność urządzenia w kilku bazach certyfikacyjnych wskazała na dość rychłą premierę. Okazuje się jednak, że chociaż faktycznie firma nad zegarkiem pracuje, to nie nad następcą Watch 2, a nad jego kolejnym wariantem.
Nowy OnePlus Watch to nie kolejna generacja, a lekkie ulepszenie

To nie OnePlus Watch 3 a OnePlus Watch 2R. Co o nim wiemy?

Trochę nas niedawne przecieki zdziwiły. W pewnym momencie pojawiły się wzmianki, że powstaje OnePlus Watch 3. Urządzenie pojawiło się w bazie Bureau of Indian Standards (BIS) i TUV Rheinland, a potem również w bazie danych certyfikacyjnych Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) w Chinach. Zwykle, gdy sprzęt przechodzi tyle certyfikacji, jest to jasna wskazówka co do jego rychłej premiery. Normalnie zapewne byśmy się ucieszyli, ale tutaj nie pasował nam fakt, że przecież Watch 2 debiutował zaledwie w lutym. Na jego następcę jest więc zdecydowanie zbyt wcześnie. Czym zatem jest opracowywany przez producenta smartwatch?

Czytaj też: Galaxy Buds 3 czeka metamorfoza. Samsung znów zainspiruje się konkurencją

Wątpliwości rozwiał najnowszy przeciek od Maxa Jambora, który zdradził, że nadchodzący model będzie nosił nazwę OnePlus Watch 2R, a to oznacza, że będzie po prostu wariantem Watch 2, a nie jego następcą. Dzięki temu brak wielkich ulepszeń w dotychczasowych raportach już nas tak nie dziwi. Na pokładzie pojawi się jednak bardzo istotna funkcja, której w oryginale brakowało.

MIIT niedawno ujawnił wygląd zegarka i wiemy już, że będzie on w zasadzie identyczny jak Watch 2. Mamy tu okrągłą tarczą z fizycznymi przyciskami z boku. Oryginał miał kopertę o wymiarach 47,0 x 46,6 x 12,1 mm i wagę 49 gramów (80, gdy dodaliśmy do tego pasek) i zapewne tak samo będzie w przypadku tego modelu. Certyfikowane urządzenie zostało wyposażone w baterię 500 mAh z obsługą szybkiego ładowania 10 W. Inne źródła wspominają także o procesorze Snapdragon W5 (a więc tym samym, co w Watch 2), albo o niewydanym jeszcze Snapdragonie W5 Gen 2. Wszystko zależy od tego, kiedy OnePlus zdecyduje się na premierę.

Czytaj też: CMF szykuje kolejne nowości. Watch Pro 2 i Buds Pro 2 pojawią się już niedługo

Dotychczas ujawnioną różnicą względem Watch 2 będzie obsługa eSIM dla łączności LTE. Tej funkcji bardzo brakowało w tegorocznym flagowcu i miło jest wiedzieć, że producent zdecydował się to naprawić. Niestety, trudno powiedzieć czy dotyczyć to będzie wszystkich rynków, bo na razie wersja OnePlus Watch 2R z eSIM została certyfikowana tylko w Chinach. Zegarek co prawda otrzymał certyfikację dla międzynarodowej wersji w Indiach, ale tam nie było wzmianki o tej funkcji. Nie wiemy również nic o szerszej dostępności urządzenia.

Czytaj też: One UI 7 zyska bardzo przydatną funkcję prywatności

OnePlus Watch 2 oferował nam 1,43-calowy ekran AMOLED, wodoodporną konstrukcję do 5ATM i zgodnością ze standardem MIL-STD-810H, a także dwa procesory i dwa systemy operacyjne. Firma wykorzystała tutaj „architekturę podwójnego silnika”, umieszczając na pokładzie Snapdragona W5 z Wear OS oraz BES2700, który obsługuje system operacyjny czasu rzeczywistego (RTOS) przy niskim poborze mocy. Smartwatch został doceniony dzięki swoim funkcjom i spodziewamy się, że OnePlus Watch 2R okaże się równie udanym zegarkiem. O tym jednak przekonamy się dopiero po jego premierze, a ta powinna nastąpić w najbliższych tygodniach.