Opera coraz ładniejsza. Teraz możesz ozdabiać karty za pomocą emotikonów

Cenisz sobie estetykę? Jeśli tak, to przeglądarka Opera zapewne zwróci Twoją uwagę. Nowe rozwiązanie sprawi, że będzie jeszcze bardziej spersonalizowana dzięki funkcji TabEmoji. Buźka na każdej otwieranej karcie? A czemu nie!
Opera
Opera

Opera cały czas się rozwija i wprowadza nowe rozwiązania dla użytkowników. Czasami są to całkowicie nowe, aczkolwiek okazyjne dodatki (jak anty-walentynki), inne zaś przeznaczone do codziennego użytkowania. Takie właśnie jest nowe – emotikonki dla każdego. Jakie? Wybór jest szeroki.

Opera – jak używane są emotikonki?

Dlaczego właśnie emotikonki? Na to pytanie odpowiada Joanna Czajka, Product Director w Opera:

Świat bez emotikonów byłby po prostu smutny – trudno to sobie nawet wyobrazić. Tym razem poszliśmy w całkiem przeciwnym kierunku i stworzyliśmy funkcję TabEmoji. Użytkownicy Opery mogą się nieco zabawić swoimi kartami, udekorować je buźką, zwierzęciem, owocem, warzywem lub dowolnym z ponad tysiąca emotikonów, które mają do wyboru.

No i podobno badania wykazały, ze używanie emotikonów podnosi satysfakcję z życia. Dlatego wprowadzona została funkcja TabEmoji, która umożliwia spersonalizowanie przeglądarki poprzez dodawanie emoji do każdej otwieranej karty i strony. Ma to również wymiar praktyczny.

Czytaj też: Opera dołącza do firm wprowadzających SI w swoich usługach. Wybór to Gemini od Google’a

Dodawanie emotikonek na kartach pomaga w ich lepszej organizacji – możesz wyróżnić w ten sposób co ważniejsze. Opera podaje przykład praktyczny: “przy zakładce, na której trzeba wykonać pilną pracę, użytkownicy mogą dodać emotikon 🚨, co ułatwi powrót do tego, co najważniejsze”. To, jakiego emotikonka się użyje, zależy wyłącznie od użytkownika i tego, co mu się spodoba. Nie ma żadnych odgórnych nakazów.

Co warto przypomnieć – Opera już kiedyś pozwoliła na udostępnianie adresów internetowych opierających się wyłącznie na emotikonkach. Nie jest to zatem pierwsze doświadczenie z emotkami. A jak się spodoba użytkownikom?