Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #6

A jeśli z jakiegoś powodu ominęliście poprzednie odcinki naszej iOS’owej serii to zapraszamy do ich sprawdzenia:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #6

Blipman

Blipman

Blipman

pobierz z iTunes
cena: bezpłatny

Coś dla mikrobloggerów, którzy nie uginają się pod naporem zachodnich trendów i nie wyrzekli się blipa na rzecz twittera. Muszę przyznać, że aplikacja jest bardzo wygodna i jak na twór mobilny może pochwalić się bogatym wachlarzem funkcji – za to autorowi należą się brawa. Jedyne czego brakowało mi w codziennym użytku to funkcja dodania wpisu bezpośrednio z ekranu kokpitu. Przechodzenie do ekranu rozmów w celu dodania nowej notki jest moim zdaniem mało intuicyjne.

Przepisownik

Przepisownik

Przepisownik 

pobierz z iTunes
cena: bezpłatny

Bardzo przejrzyście wykonana mini-książka kucharska – warto mieć coś takiego w telefonie, uwierzcie mi. Twórcy mieli tutaj bardzo fajny pomysł, wpisujący się nieźle w stylistykę iOSowych aplikacji, szukania, czy “dobierania” przepisów według aktualnych potrzeb użytkownika. Jest tutaj też sporo niecodziennych potraw, na przykład: Dzyndzałki z hreczką i skrzeczkami. Ocenę opisów przygotowania potraw wolę zostawić Wam:)

Speedtest

Speed Test

Speed Test 

pobierz z iTunes
cena: bezpłatny

Podejrzewam, że strony http://www.speedtest.net nie muszę przedstawiać naszym czytelnikom? Tak właśnie myślałem. Bardzo szybki i wygodny sposób na testowanie przepustowości waszego łącza, dostępny jest również na iOS’a. Warto od czasu do czasu porównać stan faktyczny do stanu przedstawianego przez waszego operatora a ta aplikacja nadaje się do tego doskonale. Do tego, muszę przyznać jest jedną z lepiej wyglądających aplikacji jakie widziałem na iTunes.

Dog Whistler

Dog Whistler

Dog Whistler 

pobierz z iTunes
cena: bezpłatny

Być może Was to zdziwi, ale to naprawdę jedna z częściej polecanych aplikacji w sieci. W teorii ma zmienić Wasz telefon w specjalny gwizdek dla psa, co podobno ułatwia/przyśpiesza/umożliwia jakąkolwiek tresurę waszego psa. W praktyce wyglądało to tak: mój czworonóg spojrzał na urządzenie, które starałem trzymać się blisko jego ucha, tak aby emitowany dźwięk wywarł na nim jakiekolwiek wrażenie, przyjaźnie polizał iPoda i nie wykazał żadnych nadzwyczajnych oznak zainteresowania. Za to, wystarczyło 5minut, żeby nasz cały dział online stał przed moim biurkiem i wyrażał swoje zdanie na temat tej aplikacji za pomocą wideł i pochodni. Jednym słowem: bardzo Wam się to przyda, o ile macie specyficzne poczucie humoru.

WiFi FTP

WiFi FTP

 WiFi FTP 

pobierz z iTunes
cena: bezpłatny

Uwaga, uwaga: Absolutnie genialna aplikacja. Dla wszystkich, którzy narzekają na iTunes, na brak możliwości kopiowania plików na iPhone’a, i tak dalej… WiFi FTP to bardzo szybki i w miarę wygodny sposób na błyskawiczne przesyłanie plików w obie strony pomiędzy Waszym komputerem i mobilnymi urządzeniami Apple’a, bez konieczności posiadania kabli. Aplikacja po uruchomieniu zamienia waszego iPoda/iPada/iPhone’a w serwer FTP i podaje jego IP. Wystarczy się z nim tylko połączyć i przerzucić w dowolną stronę potrzebne pliki. Genialnie proste i bardzo przydatne.

 P.S: Przez ten tydzień poszukiwań natknąłem się jeszcze na turboWieszcza – aplikację do automatycznego generowania poezji smutnej, przygnębiającej lub dołującej (3 dostępne opcje). Jeśli kogoś zaciekawił ten opis to… aplikację można pobrać stąd.

Więcej:aplikacje