Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #7

A jeśli z jakiegoś powodu ominęliście poprzednie odcinki naszej iOS’owej serii to zapraszamy do ich sprawdzenia:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #7

 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #1 
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #2
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #3
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #4
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #5
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #6
 • Bubble Ball

  Bubble Ball

  Bubble Ball 

  cena: bezpłatny

  pobierz z iTunes

  Korzystając z popularnego ostatnio zwrotu: chyba mamy Angry Birds-killera. Bubble Ball to prosta gra logiczna, napisana przez 14-letniego mieszkańca Utah. Celem gracza jest przygotowanie fizycznej platformy, po której tytułowa kulka dostanie się w miejsce docelowe. Gra kojarzy się trochę z The Incredible Machine, a przynajmniej jej bardzo ubogą wersją. Klikając tutaj możecie dowiedzieć się więcej na temat utalentowanego Roberta.

  FileApp

  FileApp

  File App 

  cena: bezpłatny / wersja PRO w cenie 3,99€

  pobierz z iTunes

  I kolejna aplikacja do bezprzewodowego i bezitunesowego przesyłania plików na iPhone’a. Aplikacja współpracuje z formatami MS Office iWork oraz OpenDocuments, PDF’ami, większością popularnych formatów graficznych, formatami audio (MP3, AAC, Audible, Apple Lossless, AIFF, WAV, CAF), plikami wideo (H.264 i MPEG-4) oraz plikami html, itd – pełna lista obsługiwanych plików dostępna jest na stronie programu w iTunes. Najwygodniejszą zaletą tego programu jest oczywiście łatwe przesyłanie plików za pomocą protokołu FTP – aplikacja w kilka sekund zmieni Wasze jabłkowate urządzenie w serwer, z którym komputery w tej samej sieci nie powinny mieć żadnych problemów przy łączeniu się. iTunes nie ma monopolu na transfer plików na telefon!

  Ruler

  Ruler

  Ruler

  cena: bezpłatny 

  pobierz z iTunes

  Ile razy musieliście zmierzyć coś, kiedy akurat w pobliżu, w tym i pod ręką nie było żadnej miarki/linijki/sznurka z zawiązanymi dokładnie co 67 milimetrów supełków? Ruler to bajecznie prosta aplikacja – po jej uruchomieniu wasz telefon wyświetli na ekranie podziałkę w calach bądź w centymetrach (jedna z niewielu opcji do zmiany) i… gotowe. Warto mieć taką linijkę w telefonie – nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.

  Formulus

  Formulus

  Formulus 

  cena: bezpłatny

  pobierz z iTunes

  Sesja się zbliża, więc myślę, że studenci kierunków ścisłych mogą zacząć się rozglądać za naukowymi pomocami natury wszelakiej, w tym za aplikacjami na swoje iPhone’y. Formulus to zbiór najpopularniejszych wzorów matematycznych, sensownie podzielonych na odpowiednie kategorie. Łatwa w obsłudze i szybka aplikacja może się przydać w chwilach, kiedy zapomnicie na przykład wzoru na objętość czworościanu foremnego. 

  PayPal

  PayPal

  PayPal

  cena: bezpłatny 

  pobierz z iTunes

  Paypal to jedna z największych platform transakcyjnych, która ostatnimi czasy zyskuje na popularności również w naszym kraju. Jej oficjalna, mobilna wersja na urządzenia marki Apple ma kilka niezłych udogodnień, jak na przykład współpraca z aplikacją Bump w celu błyskawicznej wymiany danych potrzebnych do przelewu pieniędzy.

  Więcej:aplikacje