Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #8

A jeśli z jakiegoś powodu ominęliście poprzednie odcinki naszej iOS’owej serii to zapraszamy do ich sprawdzenia:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #8

 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #1 
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #2
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #3
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #4
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #5
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #6
 • Ściśle Fajne: Najlepsze aplikacje na iPhone’a #7
 • Demolish

  Demolish

  Demolish

  bezpłatna

  pobierz z iTunes

  Demolish to gra logiczno-zręcznościowa, którą można by uznać za kolejny klon Angry Birds i nie marnować więcej miejsca na jej opis. Można by, gdyby nie to, że gierka jest naprawdę wciągająca, moim zdaniem o wiele trudniejsza niż wspomniane wyżej AB i o ile w ogóle ktoś zwraca uwagę na takie rzeczy w produkcjach tego typu – ma o wiele lepszą niż AB fizykę. Sama rozgrywka polega na strącaniu kwadratowych obiektów ze sprytnie porozstawianych na planszy platform. W tym celu twórcy gry wyposażyli nas w 3 kule, które różnią się rozmiarem – największą jest oczywiście najłatwiej uzyskać cel, jednak każdorazowe użycie dowolnej z kul odejmuje określoną ilość punktów. Jak się pewnie domyślacie, największa jest “najdroższa”. Uwaga – Demolish została udostępniona za darmo na krótki okres czasu, więc nie zwlekajcie z jej pobieraniem.

  Springpad

  Springpad

  Springpad

  bezpłatna

  pobierz z iTunes

  Kolejny smartfonowy notes, który jak donoszą nasi czytelnicy jest bardzo wygodny i szybki w działaniu. Pozwala na zapisywanie notatek, zdjęć, proste dodawanie adresów, które normalnie musiałbyś/musiałabyś zapamietać “ręcznie”, skanowanie kodów kreskowych bezpośrednio z poziomu aplikacji, itd… Dostęp do informacji możliwy jest oczywiście z każdego mobilnego urządzenia z iOS’em oraz bezpośrednio, przez stronę aplikacji: www.springpadit.com

  iLights

  iLights

  iLights

  bezpłatna

  pobierz z iTunes

  Co można napisać o aplikacji, która wykorzystując LED-owy flesz w waszym iPhonie zamienia go w latarkę? Jest z pewnością prosta w obsłudze – 3 przyciski (on, off, stroboskop) i jeden suwak (częstotliwość w trybie stroboskopu) i… a, chyba nie wspomniałem o opcji stroboskopu, która może się przydać na przykład podczas spaceru poboczem i sprawić, że będziecie bardziej zauważalni dla kierowców. Prosta, darmowa latarka. 

  Zatankuj

  Zatankuj

  Zatankuj

  bezpłatna

  pobierz z iTunes

  Coś dla kierowców. Zatankuj to bardzo dobry pomysł, jednak moim zdaniem jeszcze niedopracowany. Aplikacja po uruchomieniu ustala (za pomocą GPS) naszą pozycję i pokazuje nam najbliższe stacje benzynowe. W takiej formie, w jakiej obecnie jest dostępna, skierowana jest moim zdaniem bardziej do kierowców “na trasie”, jednak przydałoby się dodać jedną ważną funkcję. Otóż Zatankuj posiada całkiem pokaźną bazę cen benzyny (uaktualnianą przez użytkowników) i szkoda, że jej twórcy nie dodali jeszcze opcji sortowania według ceny. Na przykład: “promień 15km, pokaż stację z najtańszą 95-tką”. Dlatego z pochwałami na temat Zatankuj wolałbym poczekać, aż pojawi się moja wymarzona funkcja. 

  Redlaser

  Redlaser

  Redlaser

  bezpłatna

  pobierz z iTunes

  Skaner kodów kreskowych. Gdybyśmy mieszkali w USA, mógłbym rozpisać się o tym, jak to ta aplikacja potrafi sczytać kod kreskowy z dowolnego produktu i znaleźć go w sklepie Amazon, ratując nas od czasu do czasu przed przepłacaniem. W Polsce niestety, nie mamy co marzyć o takiej funkcjonalności (chyba, że w aplikacji od Allegro) i RedLaser służyć nam będzie jako czytnik kodów QR, które coraz częśćiej dodawane są po to, żeby ułatwić życie użytkownikom smartfonów.