Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #29

cena: bezpłatny
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #29

IVONA Maja Polski (BETA)

pobierz z Android Market

Zapewne znacie już świetny, polski syntezator mowy – Ivonę? Wersja beta jej androidowego wcielenia zadebiutowała dość niedawno na Android Market i pozostanie tam, jako darmowa aplikacja do 15 września. Moim zdaniem to wystarczająca ilość czasu zarówno jeśli chodzi o beta testy jak i również decyzję, czy aplikacja jest przydatna na tyle, żeby za nią płacić. Oto ważniejsze aplikacje z którymi współpracuje Ivona: Book Speech (e-booki), Handcent i Drive Carefully (SMS), Spiel (menu telefonu), Tourist Language Learn & Speak (rozmówki turystyczne).

SPB Wallet

cena: 9,69zł

pobierz z Android Market

Jak widać SPB nie zajmuje się tylko projektowaniem świetnych interfejsów na systemy mobilne – ich horyzonty są o wiele szersze. SPB Wallet to aplikacja, która w zamyśle jej twórców powstała jako bezpieczne i elastyczne narzędzie do przechowywania wrażliwych informacji, takich jak numery PIN kart kredytowych, numery kont, dane paszportu, loginy, hasła, itd. Tak jak w przypadku innych produkcji SPB, aplikacja jest bardzo atrakcyjna dla oczu – numery i PINy kart kredytowych możemy przechowywać na formularzach, które świetnie imitują wygląd prawdziwych kart, bezpiecznie przechowywanych w naszych portfelach. Chociaż mam pewne wątpliwości, czy atrakcyjny wygląd wystarczy, żeby przekonać użytkowników Androida do kupienia SPB Wallet. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to nie jest to żadna rewolucja…

Open.fm

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Bardzo lekki dla systemu, polski odtwarzacz stacji internetowych. A dokładniej: ponad 80 zróżnicowanych tematycznie stacji internetowych, w których, jeśli wierzyć producentom oprogramowania: “muzyka nie jest przerywana gadaniem”. Zresztą, de gustibus non est disputandum, dlatego też zachęcam do sprawdzenia aplikacji samemu: może znajdziecie swoją nową, ulubioną stację radiową. Jeśli chodzi zaś o limity łącza, to liczba danych strumieniowanych z Open.FM nie przeraża i oscyluje w granicach 10MB/h.

Dolphin Browser HD 5.0 (BETA)

cena: bezpłatny

pobierz ze strony producenta

I tak oto Dolphin Browser HD – jedna z najpopularniejszych przeglądarek na Androida doczekała się publicznej bety swojej najnowszej wersji – 5.0. Co poprawiono? Pierwsze co rzuca się w oczy to interfejs: menu z ustawieniami aplikacji zostało prawie zupełnie przebudowane (żegnajcie stare menu kontekstowe), do tego zakładki są bardziej widoczne i wygodniejsze w użyciu. Okno szybkiego wybierania “Speed Dial” umożliwia teraz szybki dostęp do ostatnio zamkniętej zakładki oraz najczęściej odwiedzanych witryn internetowych. Jeśli chodzi zaś o same zakładki, to w najnowszej wersji użytkownicy będą mieli możliwość tworzenia folderów i pod-folderów, co umożliwi grupowanie ulubionych stron internetowych według dowolnych kryteriów ustalonych przez użytkownika. Oczywiście, Dolphin Browser HD 5.0, jak każda nowa wersja dowolnej przeglądarki internetowej została zoptymalizowana pod kątem wydajności i szybkości działania.

Push Ups

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Lato już tuż tuż, czas na upgrade swojej sylwetki. Push Ups to aplikacja, która zmieni wasz telefon w osobistego trenera. Sądząc po bardzo optymistycznych recenzjach, twórca programu wiedział co robi. Jeśli chcecie zwiększyć swoją siłę, a co za tym idzie – liczbę pompek wykonywanych w serii, to warto sprawdzić tą aplikację. W zależności od waszej obecnej formy, Push Ups ułoży wam odpowiedni plan ćwiczeń i w ciągu kilku tygodni, będziecie mogli pochwalić się wykonywaniem 125 pompek w jednej serii. Atletyczna sylwetka dla geeków? Czemu nie?

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków: