Startup Onion, e-sportowe zawody AMD i Honor w polskiej piłkarskiej reprezentacji

Prima aprilis w CHIP-ie miał kilka wymiarów. Po pierwsze, bawiliśmy się pisaniem mocno ubarwionych i oderwanych od rzeczywistości informacji. Prawie wszystkie wiadomości opublikowane w Niedzielę Wielkanocną były fałszywe, choć mogły zawierać śladowe ilości prawdy. Krzysztof Bogacki podzielił się z wami marzeniami o polskim producencie topowych smartfonów. Wintermute pisał barwnie o hipotezie symulacji i naukowcach NASA, a Jacek Tomczyk o e-sportowej konkurencji dla IEM-u, autorstwa AMD. Wszystkie primaaprilisowe informacje znajdziecie teraz, klikając w okładkę na stronie głównej. Wczoraj okładka portalu przez cały dzień wyświetlała się w trybie “loading”. A nasz programista dodał do tego ciekawy Easter egg (w końcu Wielkanoc…) Po kliknięciu w logo CHIP-a, cała strona przechodziła w zielony, zero-jedynkowy tryb, za którym stał systemowy model.
Startup Onion, e-sportowe zawody AMD i Honor w polskiej piłkarskiej reprezentacji

Główny programista CHIP-a, Wojciech Ruszczewski, wyjaśnia:

– Zera i jedynki nie były przypadkowe. Aby odczytać wiadomość, trzeba było zignorować spacje zachowane z oryginalnych napisów. Każdy inny znak był zamieniany na kolejne cyfry z ciągu oznaczającego “prima aprilis” w binarnej reprezentacji ASCII / UTF-8. Kodowanie zaczynało się od losowego punktu wiadomości, w przypadku dłuższych tekstów fraza powtarzała się cyklicznie – tłumaczy Ruszczewski.

Tak wyglądały nasze teksty w formacie Easter egg, po odświeżeniu strony portal wracał do normalnej postaci (graf. Wojciech Ruszczewski)

Opublikowaliśmy w prima aprilis jedną prawdziwą informację, a właściwie wideo. To bieszczadzki mecz, jaki rozegraliśmy dyskiem zewnętrznym podczas CHIP Winter Challenge. Najciekawsze pomysły innych na 1 kwietnia zebrał Jacek Tomczyk, dziennikarz zwrócił uwagę m.in. na żarty ASUS-a i Elona Muska. A teraz wracamy już do podawania prawdziwych i rzetelnych wiadomości.

Więcej:bezcatnews