Polska gra My Brother Rabbit – witajcie w świecie wyobraźni

Gdy rodzina schorowanej dziewczynki stara się zapewnić jej najlepsze leczenie w szpitalu, hospitalizowanej siostrze pomaga starszy brat, który zabiera ją do wymyślonego przez siebie świata. Bohaterem stworzonych przez niego przygód jest tytułowy, pluszowy królik, który zwiedzi barwne, dwuwymiarowe miejsca inspirowane obiektami ze znanej dzieciom rzeczywistości. Na jednym ze zrzutów ekranu pochodzących z gry możemy zobaczyć drzewa porośnięte chemicznymi fiolkami i termometry wyrastające z ziemi.
my brother rabbit
my brother rabbit

Grze trudno odmówić uroku (graf. Artifex Mundi)

Całość utrzymana jest w baśniowym nastroju. Ilustracje twórcy wykonują ręcznie. Grze będzie towarzyszyła muzyka skomponowana przez Arkadiusza Reikowskiego, autora oprawy do “Layers of Fear”, “Observer”, “Husk” czy “Seven: The Days Long Gone”.

Pod względem mechaniki to klasyczna gra przygodowa, nietypowo dla Artifex Mundi, pozbawiona elementów właściwych grom HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure, czyli szukanie na ekranie obiektów z listy). Polscy gracze mogli ją przetestować na ubiegłorocznym festiwalu Pixel Heaven w ramach laboratorium amLab, które powstało po to, by zbierać opinie o prototypach studia i na ich podstawie decydować o kontynuacji danego projektu. “My Brother Rabbit”, znany wtedy jako “I Sleep”, skradł serca testerów i recenzentów. O finalną jakość tytułu gracze nie powinni się martwić. Artifex Mundi ma w swoim dorobku dużą liczbę gier przygodowych, które zbierają dobre opinie na całym świecie, m.in. serię “Enigmatis”, “Nightmares from the Deep” czy “Grim Legends”. | CHIP