Premiera 6 części Fortnite

Pod koniec obecnego sezonu gracze obserwowali kolejne zagadkowe zjawisko, które niechybnie było zapowiedzią 6 części “Fortnite”. W ostatnim miesiącu na mapie zobaczyliśmy ogromny, fioletowy sześcian. Kostka z dnia na dzień przemieszczała się, aby w końcu dotrzeć do jeziora w centrum. Można podejrzewać, że dziwna struktura odegra rolę w zmianie ukształtowania terenu. Bardziej dociekliwi gracze zwrócili uwagę na fakt, że Epic Games może chcieć zniszczyć zbiornik wodny na środku mapy. To jednak tylko domysły.
fortnite
fortnite

27 września – start 6 części “Fortnite” (graf. Epic Games)

Epic Games dba, aby gracze nie nudzili się. Co tydzień pojawia się aktualizacja, która wprowadza nowe mechaniki i broń, twórcy modyfikują też mapę. Ktoś kto wrócił po pewnym czasie do “Fortnite”, może odkrywać ten świat na nowo. W każdym sezonie jest też spektakularna zapowiedź kolejnego. Tak było w przypadku meteoru, który gracze obserwowali na wirtualnym niebie w trakcie trzeciej części. Potem deszcz meteorów zniszczył część wyspy, co było ciekawym sposobem na przeprojektowanie mapy.

Przez ostatni miesiąc purpurowy sześcian przemieszczał się po całej mapie (graf. Dexerto)

W czwartym sezonie na niebie gracze zobaczyli pęknięcie, co też było zapowiedzią kontynuacji tytułu. Na mapie wystąpiły szczeliny, które od obecnego sezonu gracze wykorzystują do teleportowania się. Dodało to rozgrywce sporo dynamiki. Podobnie jak i nowe bronie, np. hak, który pozwala zyskać przewagę nad rywalem, ale też szybko pokonywać duże odległości.

Tryby rozgrywki w “Fortnite” (graf. Epic Games)

W 6 sezonie na pewno nie zabraknie nowych skórek i szalonych mechanik, które tak bardzo polubili gracze z całego świata. “Fortnite” jest teraz najpopularniejszą grą online. W meczach battle royale w jednej chwili rywalizuje nawet 100 graczy. W tytule działa 6 bezpłatnych trybów oraz kampania “Ratowanie Świata” (teraz w fazie wczesnego dostępu, ale trafi pod koniec roku za darmo do wszystkich zainteresowanych graczy).

Aktualizacja: Najważniejsze informacje o 6. sezonie “Fortnite” znajdziecie w tym miejscu. | CHIP