Polski symulator złodzieja hitem na Steamie

“Thief Simulator”, podobnie jak “Car Mechanic Simulator” i “House Flipper” stawia przede wszystkim na realizm i swobodę działań. Przed każdym skokiem gracz musi obserwować cele i zbierać informacje, które pomogą mu w trakcie włamania. Co jest w środku? Kto mieszka w domu? Jaki jest jego harmonogram dnia? Ponieważ gra dzieje się w czasach współczesnych, nie brakuje tu także nowoczesnych gadżetów, które ułatwią zadanie. Nie zabraknie jednak “klasycznego” ekwipunku złodzieja w postaci łomu czy wytrychów.
symulator złodzieja
symulator złodzieja

symulator złodzieja
Nie brakuje również opcji rozwoju postaci (fot. Steam)

Symulator złodzieja – elementy rozgrywki

Kluczową rolę w grze odgrywa czas, a także decyzje o tym, jakie przedmioty schować do plecaka. Twórcy przypominają – złodziejski worek nie jest bez dna. W każdym domu można spotkać mnóstwo niepotrzebnych obiektów, które będą tylko zajmować miejsce i mogą spowolnić gracza. Zrabowane fanty sprzedajemy u paserów. Za zdobytą w ten sposób gotówkę kupujemy coraz lepsze gadżety, dzięki którym bardziej luksusowe domy staną otworem. W przeciwieństwie do serii “Thief” wydanej przez Eidos i Square Enix, gra traktuje warstwę fabularną po macoszemu, wychodząc z założenia, że większa swoboda w grze zapewni graczom bardziej realistyczne doświadczenia.

Do 16 listopada grę można kupić na Steamie w promocyjnej cenie 61,19 zł. Później wzrośnie ona o 15%. “Thief Simulator” zostało stworzone przez polskie studio Noble Muffins, które ma na swoim koncie m.in. “Demolish & Build”. Tytuł wydaje PlayWay. Wydawca mocno upodobał sobie symulatory. Poza wspomnianymi powyżej, w październiku PlayWay wydał także “Bum Simulator”, czyli symulator menela, a w przyszłym roku wprowadzi na pecety kontrowersyjny symulator księdza. | CHIP

 Tutaj znajdziecie ranking monitorów dla graczy.