LG poddaje się, czy czeka?

Od ubiegłego roku wiemy, że firma pracuje nad rozkładanym smartfonem. Przedstawiciel koncernu zapowiedział jednak, że przedsiębiorstwo zamierza skupić się w najbliższym czasie na smartfonie z łącznością 5G a nie na urządzeniu z elastycznym ekranem. LG przeprowadziło analizę konsumencką na temat składanych smartfonów i wynika z niej, że nie jest to dobry moment na debiut takiego rozwiązania.
lg
lg

Zapotrzebowanie rynku na składane telefony ma wynosić około miliona użytkowników, ale naszym głównym problemem jest odzyskanie pozycji rynkowej. Biorąc to pod uwagę, jest za wcześnie, by firma mogła uruchomić produkcję tego typu urządzenia. Pod względem technicznym jesteśmy natomiast gotowi – podkreślił Brian Kwon.

Także LG pracuje nad ciekawym, rozkładanym smartfonem

President of Home Entertainment & Mobile Communications dodał, że wprowadzenie na rynek składanego smartfonu w tym samym czasie co konkurencja, byłoby po prostu nierozsądne. Zachowawcza strategia w kontekście problemów, jakie od dłuższego czasu ma dział firmy produkujący telefony, wydaje się mieć sens. W ubiegłym roku LG na sprzedaży smartfonów zarobiło o 26% mniej niż w 2017. Produkcja drogiej technologii mogłaby koncernowi z Korei jeszcze bardziej zaszkodzić.

LG może jednak wygrać w innym miejscu: na rynku telewizorów z elastycznymi ekranami. Zaprezentowany na styczniowych targach CES Full View OLED R wejdzie do sprzedaży w tym roku, a mówimy o półce, na której LG nie ma jeszcze konkurencji. | CHIP


Wkrótce zadebiutuje następca flagowego LG G7 ThinQ, ten drugi w naszym rankingu smartfonów jest obecnie na 5 miejscu.

Więcej:LGsmartfony