Piotr Sokołowski znowu rysuje

Trzeba to przyznać. Eksperyment ze zmianą autora okładkowych ilustracji, choć był interesujący, nie udał się. Dyrektor artystyczny CHIP-a, Piotra Sokołowski, wraca z Bieszczadów, rzuca dekorowanie tortów i znowu rysuje dla was (i dla nas). Autorem wczorajszego odważnego ryskunku do artykułu o easter eggach był Konstanty Młynarczyk. Redaktor naczelny w swojej ilustracji zawarł kilka “ukrytych przekazów”, dziś je wskazuje:
Piotr Sokołowski znowu rysuje

Mini-dron to malutka sylwetka statku kosmicznego klasy Firefly z serialu o tymże tytule. Na młocie jest napisane runami, ale po polsku, “Młot Thora”. Z kolei na pasie Batmana, na sprzączce, umieściłem monogram J. R. R. Tolkiena wyjaśnia szef portalu. – Zarabiał w ten sposób nie będę, ale całkiem przyjemnie mi się rysowało. Korzystałem z Surface Pro 6, co było bardzo wygodne, natomiast z braku czegoś lepszego użyłem aplikacji OneNote, która kompletnie nie jest przeznaczona do podobnych celów…

Ilustrację Konstantego Młynarczyka mogliście widzieć na stronie głównej tylko w prima aprilis (przypominamy ją poniżej), dziś już artykułowi okładkowemu towarzyszy rysunek Piotra Sokołowskiego. W prima aprilis Jacek Tomczyk napisał też o składanym iPhone’ie, aferze “cieszynkowej” Fortnite’a i tym razem chińskich oskarżeniach o amerykańskie szpiegostwo technologiczne. A Wojciech Ruszczewski (nasz programista) dodał do tego wszystkiego animowanego kaczki dziennikarskie, które czasem chodziły po ekranie. Dzięki za wasze komentarze i wspólną zabawę!

Debiut redaktora naczelnego w roli rysownika (graf. Konstanty Młynarczyk)