YouTube planuje interaktywne show

Kontrolowanie fabuły już niedługo może być możliwe na Youtubie. Wszystko za sprawą nowego zespołu kierowanego przez Bena Rellesa, jednego z dyrektorów projektu YouTube Originals. Producenci od lat próbują opowiadać historie, które pozwalają widzom wybierać różne warianty, ale dopiero od niedawna technologia jest na tyle zaawansowana, aby zachęcić duże firmy medialne do inwestowania w takie rozwiązania. Grupa dowodzona przez Rellesa bada obecnie najlepsze sposoby na umożliwienie widzom decydowania o losach filmowych bohaterów. Ich głównym celem jest zapewnienie jak największego poziomu interaktywności.
YouTube planuje interaktywne show

ben relles
Ben Relles, jeden z dyrektorów projektu YouTube Originals (fot. uwalumni.com)

Mamy teraz niesamowite nowe narzędzia i możliwości tworzenia i opowiadania wielowarstwowych i interaktywnych historii. Ben ma intuicję i doświadczenie w zrozumieniu, w jaki sposób platforma może poprawić zawartość, co czyni go idealnym wyborem do rozwijania tego ekscytującego nowego działu – powiedziała Susanne Daniels, szefowa działu oryginalnych produkcji YouTube’a.

Netflix już wcześniej wprowadził film Black Mirror: Bandersnatch. W odcinku widz może zadecydować o losie bohatera, wybierając jeden z wariantów. A już niedługo będzie można pokierować także losami samego Beara Gryllsa. Tymczasem nie tylko Youtube wychodzi naprzeciw Netflixowi. Również Apple staje do walki z serwisem, który przyciąga ogromną liczbę odbiorców. Więcej na temat interaktywnych form rozrywek znajdziecie w naszym artykule. | CHIP