Polski symulator gotowania wkrótce na Steamie

Do dyspozycji gracza oddana zostanie ogromna, realistyczna kuchnia wyposażona w różnego rodzaju naczynia i przyrządy takie jak patelnie, kuchenki, piekarniki, blendery i szpatułki. W trakcie kampanii będzie można odblokować i nauczyć się przyrządzania ponad 60 przepisów z użyciem około 120 składników: mięs, ryb, owoców, warzyw, nabiału, płynów, przypraw i ziół.
cooking simulator
cooking simulator

Jak przystało na symulator, twórcy poświęcili dużo pracy na to, by fizyka gry była odpowiednia. Dlatego wszystkie składniki reagują na zmianę temperatury, zmieniając swój wygląd i smak. Gracze będą kroić, szatkować, przewracać, blendować, trzeć i wykonywać inne czynności kulinarne. Poza trybem kampanii, w którym rozwija się karierę szefa kuchni, dostępny będzie też tryb wolnej zabawy, w którym od razu uzyskuje się dostęp do wszystkich narzędzi, przepisów i składników, by móc gotować i tworzyć bez ograniczeń. Twórcy zachęcają też do eksperymentów – można ustawiać deski kuchenne w domino, czy wysadzić piekarnik, by potem ugasić wszytko gaśnicą.

Po zapowiedziach nietuzinkowych i dość kontrowersyjnych symulatorów m.in. księdza, menela czy onanisty, symulator gotowania wygląda dość prozaicznie. Poprzednie produkcje wydane przez PlayWay m.in. “Generalne Remonty Domów”, czy seria “Car Mechanic Simulator” cieszyły się popularnością wśród graczy i youtuberów, więc możliwe, że nowy tytuł także przypadnie do gustu graczom. Premiera została zaplanowana na 6 czerwca. Więcej informacji o grze można uzyskać na karcie produktu w platformie Steam. | CHIP