NEWS: OG po raz drugi wygrywa turniej The International

Finał The International, czyli mistrzostw świata w “Dotę 2”, rozegrał się pomiędzy drużynami OG i Team Liquid. Po czterech meczach, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla OG. Zawodnicy, poza tytułem mistrzów “Doty 2”, otrzymają też ponad 60 milionów złotych. Oba zespoły już mają na koncie zwycięstwo w The International: OG wygrał w ubiegłym roku, natomiast Team Liquid triumfował dwa lata temu.
the internatiornal
the internatiornal

Obecność OG w finale była pewna od wczoraj. Tymczasem Team Liquid dziś rano wygrał z chińskim PSG.LGD 2:1. Właśnie w Team Liquid gra polsko-jordański zawodnik “Doty 2” – Amer “Miracle-” Al-Barkawi. Po fazie grupowej wydawało się, że Team Liquid nie jest w najlepszej formie. Zespół zajął wtedy 7 miejsce w grupie A. To sprawiło, że musiał zagrać 3 mecze więcej od swojego rywala. Za to OG awansowało z pierwszego miejsca w swojej grupie i w fazie play-off musiało rozegrać tylko 4 spotkania.

amer miracle al barkawi
Amer “Miracle-” Al-Barkawi z Team Liquid zajął drugie miejsce w turnieju The International (fot. Valve)

Zespół Amera “Miracle-” Al-Barkawiego wygrał wszystkie spotkania, włączając w to sobotni mecz z Team Secret, w którym gra inny polski zawodnik – Michał “Nisha” Jankowski. Zespół Nishy zajął 4 miejsce w turnieju. Obaj polscy zawodnicy zaprezentowali świetną formę na mistrzostwach, co potwierdziło też ich uczestnictwo w meczu gwiazd turnieju.