Intel World Open: Katowice zorganizują kolejne duże wydarzenie esportowe

Podczas czterodniowego turnieju eliminacyjnego w Katowicach zostanie wyłonionych 7 najlepszych zespołów narodowych w “Rocket League” i “Street Fighter V”. Razem z drużyną Japonii powalczą o zwycięstwo w turnieju Intel World Open, który zostanie rozegrany w hali widowiskowej Zepp DiverCity w Tokio, tuż przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich. Gracze, którzy wezmą udział w turnieju w Katowicach, zostaną na początku przyszłego roku wyłonieni w kwalifikacjach online.
Intel World Open: Katowice zorganizują kolejne duże wydarzenie esportowe

Podobne e-sportowe zawody rozegrano w 2018 roku przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang. Wtedy Intel zorganizował międzynarodowe rozgrywki w “StarCrafta II”, który jest uznawany w Korei Południowej za sport narodowy. Zawody wygrała kanadyjska zawodniczka Sasha “Scarlett” Hostyn. Wybór gier na Igrzyska Olimpijskie w Tokio również nie wydaje się przypadkowy. “Street Fighter” to bijatyka produkcji Capcom, japońskiego producenta i wydawcy gier. Z kolei “Rocket League” to gra przypominająca piłkę nożną. Można się zatem spodziewać, że kibice nie będą mieli problemu ze zrozumieniem zasad.

[banner slot=”text”]

“Rocket League” to gra sportowa stworzona przez amerykańską firmę Psyonix. Gracze podzieleni na dwie drużyny sterują samochodem wyścigowym, którym uderzają piłkę. Zadaniem gracza, podobnie jak w piłce nożnej, jest zdobycie bramki. Gra została wydana w 2015 roku na PC i PlayStation 4, a w kolejnych latach pojawiła się także na konsolach Xbox One i Nintendo Switch. “Street Fighter V”, to kolejna kontynuacja tytułu wydanego w 1987 roku, początkowo na automaty, a później także i na inne platformy.

Od dłuższego czasu trwają przymiarki do wprowadzenia zawodów esportowych na olimpijskie stadiony. W 2018 roku w siedzibie MKOl, w szwajcarskiej Lozannie, zorganizowano debatę na ten temat, w której uczestniczyli producenci gier, e-sportowcy, a także przedstawiciele środowiska sportowego. Jednak wprowadzeniu zawodów sportów elektronicznych na Olimpiadę sprzeciwia się szef MKOl, Thomas Bach, który uważa, że w programie igrzysk nie mogą być gry promujące przemoc.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najpopularniejsze tytuły e-sportowe mogą nigdy nie pojawić się na Igrzyskach Olimpijskich

Z kolei wiceprezes Electronic Sports League, Michał Blicharz w rozmowie z CHIP-em przedstawił wizję Igrzysk Gier Komputerowych pod banderą pięciu pierścieni olimpijskich, które miałyby się odbywać co dwa lata. O tym, czy Intel World Open stanie się takim turniejem, dowiemy się prawdopodobnie w listopadzie, kiedy organizatorzy przedstawią więcej szczegółów na temat przedolimpijskiego turnieju. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Esport na Olimpiadzie, ale co dwa lata

Więcej:e-sport