Diablo IV – premiera już wkrótce?

Aktualizacja: Diablo IV. Pierwszy zwiastun na BlizzConie >>
Diablo IV – premiera już wkrótce?

W niemieckim czasopiśmie GameStar pojawiła się reklama artbooka, zawierającego m.in. rysunki z niezapowiedzianej jeszcze (sic!) czwartej części “Diablo”. Z kolei do sieci trafiły informacje na temat zawartości nowej produkcji Blizzarda. Jednym z przeciwników, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w “Diablo 4” będzie prawdopodobnie demonica Lilith. To bardzo istotna postać dla fabuły “Diablo”, ponieważ to ona stworzyła razem ze swoim ukochanym, zbuntowanym aniołem Inariusem, świat Sanktuarium, w którym rozgrywa się akcja serii. Lilith, córka Mefista, pojawiła się też w “Diablo II”.

Oczywiście, na potwierdzenie tych rewelacji przyjdzie nam poczekać do BlizzConu. Warto pamiętać, że już w ubiegłym roku fani oczekiwali premiery “Diablo 4”. Jednak zamiast gry na PC, zapowiedziano mobilną grę Diablo Immortal, której produkcją zajmuje się chińskie studio NetEase. To nie spodobało się publiczności zgromadzonej w Anaheim Convention Center. Już po BlizzConie sytuację starał się załagodzić m.in. jeden z założycieli Blizzarda, Allen Adham, który stwierdził, że firma pracuje nad wieloma produktami w uniwersum “Diablo”.

BlizzCon 2018: Diablo Immortal, nowy dodatek do Hearthstone i odświeżona wersja Warcrafta III

Serwis Kotaku ujawnił w 2018 roku, że programiści Blizzarda pracowali nad projektami o nazwach kodowych “Hades” i “Fenris”. Informacje na ich temat mogą sugerować, że nowa wersja diabelskiej gry będzie utrzymana w znacznie mroczniejszej stylistyce niż “trójka” i będzie zawierać elementy mechaniki zaczerpnięte z serii “Dark Souls”. Co jest dobrą wróżbą, o ile oczywiście te informacje się potwierdzą.

Reklama artworka z grafikami z “Diablo 4” pojawiła się w niemieckim czasopiśmie GameStar (graf. GameStar)

Tegoroczny BlizzCon odbędzie się w kalifornijskim Anaheim i potrwa od 1 do 3 listopada. Możemy się wówczas spodziewać także zapowiedzi drugiej części “Overwatcha”. Ciekawi nas natomiast, czy wzorem lat ubiegłych Blizzard zdecyduje się na sesję pytań i odpowiedzi. Firma odwołała ostatnio prezentację wersji “Overwatcha” na konsolę Nintendo Switch, która miała się odbyć w Nowym Jorku, a także 15 rocznicę “World of Warcraft” w Tajwanie. Na te decyzje miały prawdopodobnie wpływ protesty graczy po karze nałożonej na gracza “Hearthstone”, który zamanifestował solidarność z mieszkańcami Hongkongu. | CHIP

[offers keywords=”diablo+gra”]

WARTO PRZECZYTAĆ:

FELIETON: Każdy głos liczy się dla Blizzarda. Chyba że wspominasz o Hongkongu