Diablo IV – premiera już wkrótce?

Gra prawdopodobnie zostanie pokazana już podczas tegorocznego BlizzConu.

Aktualizacja: Diablo IV. Pierwszy zwiastun na BlizzConie >>

W niemieckim czasopiśmie GameStar pojawiła się reklama artbooka, zawierającego m.in. rysunki z niezapowiedzianej jeszcze (sic!) czwartej części „Diablo”. Z kolei do sieci trafiły informacje na temat zawartości nowej produkcji Blizzarda. Jednym z przeciwników, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w „Diablo 4” będzie prawdopodobnie demonica Lilith. To bardzo istotna postać dla fabuły „Diablo”, ponieważ to ona stworzyła razem ze swoim ukochanym, zbuntowanym aniołem Inariusem, świat Sanktuarium, w którym rozgrywa się akcja serii. Lilith, córka Mefista, pojawiła się też w „Diablo II”.

Oczywiście, na potwierdzenie tych rewelacji przyjdzie nam poczekać do BlizzConu. Warto pamiętać, że już w ubiegłym roku fani oczekiwali premiery „Diablo 4”. Jednak zamiast gry na PC, zapowiedziano mobilną grę Diablo Immortal, której produkcją zajmuje się chińskie studio NetEase. To nie spodobało się publiczności zgromadzonej w Anaheim Convention Center. Już po BlizzConie sytuację starał się załagodzić m.in. jeden z założycieli Blizzarda, Allen Adham, który stwierdził, że firma pracuje nad wieloma produktami w uniwersum „Diablo”.

BlizzCon 2018: Diablo Immortal, nowy dodatek do Hearthstone i odświeżona wersja Warcrafta III

Serwis Kotaku ujawnił w 2018 roku, że programiści Blizzarda pracowali nad projektami o nazwach kodowych „Hades” i „Fenris”. Informacje na ich temat mogą sugerować, że nowa wersja diabelskiej gry będzie utrzymana w znacznie mroczniejszej stylistyce niż „trójka” i będzie zawierać elementy mechaniki zaczerpnięte z serii „Dark Souls”. Co jest dobrą wróżbą, o ile oczywiście te informacje się potwierdzą.

Reklama artworka z grafikami z „Diablo 4” pojawiła się w niemieckim czasopiśmie GameStar (graf. GameStar)

Tegoroczny BlizzCon odbędzie się w kalifornijskim Anaheim i potrwa od 1 do 3 listopada. Możemy się wówczas spodziewać także zapowiedzi drugiej części „Overwatcha”. Ciekawi nas natomiast, czy wzorem lat ubiegłych Blizzard zdecyduje się na sesję pytań i odpowiedzi. Firma odwołała ostatnio prezentację wersji „Overwatcha” na konsolę Nintendo Switch, która miała się odbyć w Nowym Jorku, a także 15 rocznicę „World of Warcraft” w Tajwanie. Na te decyzje miały prawdopodobnie wpływ protesty graczy po karze nałożonej na gracza „Hearthstone”, który zamanifestował solidarność z mieszkańcami Hongkongu. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

FELIETON: Każdy głos liczy się dla Blizzarda. Chyba że wspominasz o Hongkongu