Oto najlżejszy laptop HP. Pavilion Aero 13 sięgnął po Ryzena

Firma HP ujawniła właśnie coś specjalnego, bo napędzany przez APU Ryzen 7 5800U model Pavilion Aero 13, który zachwyca zwłaszcza jednym. Jest to bowiem, na ten moment, najlżejszy laptop HP w historii firmy.
najlżejszy laptop HP, Pavilion Aero 13, HP Pavilion Aero 13, specyfikacja Pavilion Aero 13, cena Pavilion Aero 13
najlżejszy laptop HP, Pavilion Aero 13, HP Pavilion Aero 13, specyfikacja Pavilion Aero 13, cena Pavilion Aero 13

Najlżejszy laptop HP. Oto Pavilion Aero 13

Pavilion Aero 13 można uznać za najlżejszy laptop HP, ponieważ waży mniej niż kilogram, a dokładnie mówiąc – 0,987 kg. Wszystko to dzięki wyposażeniu go w całkowicie magnezowo-aluminiową obudowę, która zapewnia trwałą oraz lekką konstrukcję. Ta nadaje laptopowi elegancki sznyt w każdej z czterech dostępnych wersjach kolorystycznych.

Czytaj też: Elektryczne samochody uginają się przed popularnością na elektryczne rowery

Ten nowy sprzęt HP spodoba się też tym, którzy lubią dbać o środowisko nawet podczas zakupów nowego laptopa. Firma postarała się bowiem o farbę na bazie wody i elementy wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Prośrodowiskową całość dopełnia równie ekologiczne opakowanie, które rzecz jasna nadaje się też do recyklingu.

Czytaj też: Windows 11 oficjalnie w październiku?

Pavilion Aero 13 napędza Ryzen 7 5800U, czyli APU od AMD, łączący w sobie 8-rdzeniowe CPU i GPU na bazie starszej architektury Vega. Nie wiemy na ten moment nic o opcjach pamięci operacyjnej i masowej. Wiemy jednak, że jego bateria ma nam służyć do 10,5 godziny pracy na jednym ładowaniu.

Czytaj też: Te produkty Apple mogą zakłócać działanie rozruszników serca

Laptop Pavilion Aero 13 chwali się 13,3-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2,5K (2560 x 1600) i proporcjach 16:10. Ekran osiąga szczytową jasność na poziomie 400 nitów, a także oferuje 100-procentowe pokrycie palety sRGB. Ponadto jest wyposażony w technologię dbającą o nasz wzrok i jakość obrazu, ale to nie wszystko, czym może zaszczycić nas Pavilion Aero 13.

Czytaj też: Wiadomości Google posortują SMS-y na kategorie i usuną hasła jednorazowe

Laptop oferuje również łączność Wi-Fi 6, trzy porty USB (w tym USB-C) i jeden HDMI, slot na kartę SD, wejście jack 3,5 mm, kamerkę internetową oraz mikrofon z systemem sztucznej inteligencji, który będzie próbował wyciszyć hałas wokół nas. Jeśli chodzi o cenę Pavilion Aero 13, to będzie można kupić go początkiem lipca za 749$ (około 2840 złotych).