Nowe logo Dacia ujawnione. Jest też zwiastun odświeżonego Dustera

Po zmianie wizerunku w wykonaniu Renaulta spodziewaliśmy się, że należąca do niego firma z Rumunii postąpi podobnie. Zgodnie z oczekiwaniami nowe logo Dacia zostało właśnie ujawnione, ale marka postarała się też o coś więcej.
Nowe logo Dacia ujawnione, zwiastun odświeżonego Dustera, Nowe logo Dacia
Nowe logo Dacia ujawnione, zwiastun odświeżonego Dustera, Nowe logo Dacia

Przez ostatni rok sporo pozmieniało się na rynku samochodowym. Coraz więcej firm zaczęło ogłaszać swoje plany na elektryczną przyszłość czy nowe kierunki projektowe, co akcentuje kolejna zmiana wizerunku jednej z nich. Tym razem po Kii i Renaulcie padło na Dacię, która ujawniła już poniekąd tę zmianę w ramach koncepcji Bigster sprzed kilku miesięcy.

Czytaj też: Prototypy BMW X5 na wodór ruszyły na drogi publiczne

Podoba się Wam to nowe logo Dacia? Na jego premierę w samochodach długo poczekamy

Teraz jednak nowe logo Dacia doczekało się pełnoprawnej premiery z ujawnieniem planów co do jego wprowadzenia do oferty. Zmiany każdy z nas zauważy na pierwszy rzut oka, bo marka znacząco odeszła od obecnego logo, stawiając na nowoczesny i dosyć ciekawy charakter z naciskiem na minimalizm. Tak też teraz samo logo Dacia przyjmuje połączone ze sobą litery D oraz C, których obłość zastąpiono prostymi liniami oraz ostrymi kątami. Te same litery widnieją w odmienionym na tę samą modłę napisie DACIA i oczywiście przedstawiają sobą więcej, niż możecie się domyślać.

Mowa z jednej strony o oszczędnym, a z drugiej sprytnym sposobie myślenia marki pod kątem swoich samochodów, co w przypadku połączonych ze sobą liter oznacza silną, spójną więź. Całość zmian dopełnia zmiana kolorystyki na khaki-green, czyli “brudny zielony”, który został wybrany po to, aby odzwierciedlić bliskość Dacii z naturą. Obok tego głównego koloru jest też kilka innych odcieni zielonego i pomarańczowego w formie barw drugorzędnych.

Czytaj też: Nadchodzi rewolucyjny samochód sportowy Ferrari. Szanse na hybrydową V6?

Chociaż ogłoszenie jest oficjalne, to Dacia będzie wprowadzać zmiany stopniowo. W tym miesiącu zajmie się wizerunkiem marki na stronach internetowych, broszurach i reklamach, podczas gdy fizyczny dealerzy będą robić to samo od początku przyszłego roku. Na samochody z nową plakietką poczekamy do drugiej połowy 2022 roku, więc nie zacznie się to od odświeżenia Dustera, który ewidentnie doczekał się zwiastuna na powyższym materiale.

Czytaj też: Kolejny elektryczny Harley-Davidson będzie modelem LiveWire. Specyfikacja wyciekła

Ten doczeka się ponoć oficjalnego debiutu już 22 czerwca, sięgając po zupełnie nowe tylne i przednie światła, co w przypadku tych pierwszych widać na filmie w postaci sekcji inspirowanych literą “Y” rodem z Logana czy Sandero. Z tego co mówią plotki, po premierze Dustera 2022, Dacia przygotuje wersje kombi dla Sandero i Logana w 2022 roku, Dustera nowej generacji (2024 rok) i wreszcie Bigstera, który zaliczy debiut około 2025 roku.