Premiera Huawei Watch 3. Smartwatch z HarmonyOS i eSIM

Zgodnie z przeciekami dziś Huawei ogłosił swoje nowe smartwatche z autorskim systemem HarmonyOS. Mowa o Huawei Watch 3 oraz Watch 3 Pro, które to mają do zaoferowania… no właśnie, co dokładnie?
Premiera Huawei Watch 3. Smartwatch z HarmonyOS i eSIM

Huawei Watch 3 może działać samodzielnie i to dobra wiadomość

Huawei Watch 3 dzięki karcie eSIM obsługuje sieć 4G, a to umożliwia nam nawiązywanie połączeń telefonicznych, czy przesyłanie utworów z Huawei Music do słuchawek za pomocą łączności Bluetooth bez sparowania ze smartfonem. Możemy korzystać również z rozmów wideo, ale nie z naszym udziałem, bo w smartwatchu kamerki nie uświadczymy.

Czytaj też: Ładowanie Xiaomi HyperCharge, czyli w osiem minut do pełna

Watch 3 będzie miał sporo aplikacji do zaoferowania, dlatego jego interfejs graficzny został stosownie do tego przystosowany i zyska formę siatki na aplikacje, która ma nam ułatwić korzystanie z niego. Nie zapomniano również o wyposażeniu go w różne funkcje pośród, których znajduje się monitorowanie poziomu tlenu we krwi (Sp02), tętna, stresu czy snu. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to smartwatch obsługuje ponad 100 trybów treningu.

Zamiast przycisku, który był obecny w poprzednikach, Huawei w Watch 3 postawił na obrotową koronkę do nawigacji między ustawieniami. Jego fizyczność uzupełniają wąskie ramki wokół ekranu, który zresztą jest chroniony szkłem 3D, a sam korpus smartwatcha (o średnicy 46,2 mm) jest wykonany ze stali, a tył z ceramiki. Producent postarał się zapewnić modelowi nie tylko silikonowy pasek (Active), ale także skórzany i metalowy.

Czytaj też: Plus zwróci pieniądze za SMS Premium

Ekranem Watch 3 jest 1,43-calowy AMOLED osiągający szczytową jasność na poziomie 1000 nitów o rozdzielczości 466×466 pikseli, co przekłada się na gęstość pikseli na poziomie 326 ppi. Na jego spodzie nie zabrakło czujników, a przed naszymi oczami, bo głęboko w obudowie, skrywa się bateria, która ma w trybie standardowym wytrzymać 3 dni (z włączoną obsługą 4G). Jednak jeśli chcemy przedłużyć jej żywot, możemy włączyć tryb Ultra-Long Lasting, który wydłuży nam czas do 14 dni.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus 5G na nowych przeciekach. Są rendery i specyfikacja

Wchodząc w szczegóły, ten smartwatch o grubości 12,4 mm i wadze 54 gramów (bez paska) oferuje 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, a do tego może pochwalić się wodoodpornością do 5 barów.

Przedsprzedaż Huawei Watch 3 rusza już dziś w cenie 335 euro (około 1495 złotych), a sprzedaż detaliczna rozpocznie się 11 czerwca. Dodatkowe paski do smartwatcha będą zaczynać się od 26 euro (115 złotych).

Zegarek Huawei 3 Pro z lepszą żywotnością baterii

Wersja Pro jest z kolei zorientowana na tych klientów, którzy cenią sobie coś ekstra, a przede wszystkim klasyczny wygląd. Huawei postarał się bowiem w Watch 3 Pro o tytanową kopertę, szafirowe szkiełko i metalową bransoletę. Po stronie możliwości większa, bo mierząca 48 x 48.6 x 14 mm wersja zyskała lepszą baterię o wytrzymałości do 5 dni na działającej sieci 4G i do 21 dni w trybie oszczędzania energii.

Czytaj też: Wiemy, kiedy zostanie zaprezentowana seria Honor 50

Dodatkowo Watch 3 Pro może zaszycić nas łącznością z dwoma satelitami GPS dla lepszej precyzji pozycjonowania. Cena? 425 euro (około 1870 złotych), które można wydawać już teraz w ramach przedsprzedaży albo 11 czerwca, kiedy ruszy już tradycyjna sprzedaż detaliczna.