Karta graficzna z chłodzeniem Noctua. Ponoć ASUS już rozpoczął nad nią prace

Wysoka kultura pracy i wydajność, wytrzymałość z najwyższej półki i wreszcie kultowe połączenie brązu oraz beżu, które w ostatnich latach doczekało się bardziej stonowanego wydania pod rodziną Chromax, czy Redux. Po tym opisie każdy powinien wskazać pewną austriacką firmę, która teraz ponoć rozpoczęła współpracę z ASUSem, zapewniając szanse na to, że powstanie oficjalna karta graficzna z chłodzeniem Noctua.
Karta graficzna z chłodzeniem Noctua, ASUS Noctua, karta graficzna Noctua
Karta graficzna z chłodzeniem Noctua, ASUS Noctua, karta graficzna Noctua

Współprace między producentami układów chłodzenia i kart graficznych nie są niczym nowym na rynku. Sam ASUS miał już swoje rendez vois z firmą EK, dzięki której opracował swój chłodzoną cieczą model. Od pewnego czasu współpracuje ponoć z Noctua, na co wskazała nie tylko dosyć dwuznaczna odpowiedź na prośbę o komentarz, ale też zgłoszenie karty do EEC pod nazwą ” RTX3070-8G-NOCTUA“.

ASUS nawiązał współpracę, która ma sprawić, że karta graficzna z chłodzeniem Noctua nie będzie tylko sferą marzeń

Czytaj też: Elektryczne rowery Serial 1 firmy Harley-Davidson zmierzają do Europy

To nieoficjalnie potwierdziło, że ASUS i Noctua wspólnie pracują nad niereferencyjnym projektem karty graficznej GeForce RTX 3070, czyli niestety nie tej z najwyższej półki, a szkoda. Po raz pierwszy o tej współpracy poinformował serwis Hwcooling już pod koniec lipca, a jego próby wyjaśnienia współpracy ASUSxNoctua u źródeł zaowocowały wspomnianą dwuznaczną wiadomością:

Niestety na ten moment nie wiadomo, jaką formę przyjmie karta graficzna opracowana we współpracy z Noctua. W najlepszym wypadku ASUS stworzy model, o którym marzy się od lat, ale który zawsze był sferą jedynie nieoficjalnych projektów, czy renderów (autorstwa Shockwave98- i RS-kuuskyt z Reddita).

Czytaj też: Wyciekła tajemnicza, nowa karta graficzna AMD Radeon z górnej półki

Jednak na tego typu wygląd, nazywany często przestarzałym przez połączenie tych dwóch charakterystycznych barw, są małe szanse przez potencjalnie niższe grono klientów. Miałby sens przy modelach pokroju RTX 3090, czy RTX 3080, gdzie wydajność połączyłaby się z unikatowością. Jednak przy RTX 3070 ze “średniej wyższej półki” sprawa może nabrać bardziej stonowanej, tradycyjnego formy.

Czytaj też: Google Tensor może być niewykorzystanym procesorem Exynos

Oczywiście o ile karta w ogóle powstanie, korzystając nie tylko z nazwy Noctua, ale też jej technologicznych rozwiązań na czele z fenomenalnymi łożyskami SSO. To właśnie je może otrzymać ASUS i na ich podstawie opracować specjalne wersje swoich wentylatorów.