Samsung Galaxy Book nowej generacji nadchodzi. Sięgnie po zupełnie nowe standardy

Wygląda na to, że Samsung już od dłuższego czasu bawi się sprzętem, do którego normalni śmiertelnicy otrzymają dostęp dopiero za kilka tygodni. Najnowszy wyciek z bazy danych UserBenchmark, którego doszukało się konto Benchleaks na Twitterze, wskazał bowiem na laptopa Samsung Galaxy Book nowej generacji.
Samsung Galaxy Book nowej generacji
Samsung Galaxy Book nowej generacji

Wpis w UserBenchmark dotyczy sprzętu Samsunga o numerze kodowym NP_930QED, który w teorii nie mówi nam nic, ale w praktyce na tle wpisów w podobnych bazach danych z przeszłości, jest bezpośrednim wskazaniem na rodzinę laptopów Galaxy Book. Jeśli nawet to Wam nie wystarczy, dobrze, żebyście wiedzieli, że wpis ten pochodzi prosto z laboratorium testowego w Hongkongu w Chinach.

Czytaj też: Oto Intel Xeon E-2300, czyli procesory serwerowe nowej generacji Rocket Lake-E

Przedstawia z kolei laptop zupełnie niepodobny do obecnej rodziny Samsung Galaxy Book z procesorami Intel Core i5 11. generacji z 4 rdzeniami i 8 wątkami, więc i pamięciami DDR4. Warto jednak o niej wspomnieć, bo obecnie są wyposażone w standardowy panel AMOLED 1080p z częstotliwością odświeżania 60 Hz, co może sugerować wyposażenie tego nowego, który zadebiutuje w nadchodzących miesiącach.

Wyciek Samsung Galaxy Book nowej generacji wyciekł z bazy danych UserBenchmark, ujawniając obiecującą specyfikację

Z kolei dzisiejszy bohater, czyli Samsung Galaxy Book nowej generacji, wyciekł z procesorem Alder Lake-P, zapewniającym 14 rdzeni i 20 wątków. Jako że w kwestii rozpoznawania poszczególnych modeli jesteśmy już biegli, wiemy, że ten procesor mobilny łączy w sobie sześć rdzeni Golden Cove (zapewniających 12 wątków) oraz osiem Gracemont, gwarantujących osiem wątków. Średnio jego zegar rozkręca się z kolei do 2,25 GHz, a kwestię graficzną uzupełnia iGPU Iris Xe na bazie architektury Xe-LP.

Czytaj też: [Aktualizacja] GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB GDDR6X? Pudełka zdają się na to wskazywać

Karta graficzna? Chciałoby się Intel Arc, żeby pójść za ciosem, ale niestety w tej kwestii nie mamy dla Was żadnych informacji, bo zwyczajnie na pokładzie Galaxy Book Samsung nie implementuje dedykowanych kart graficznych. Te w przypadku tej firmy są zarezerwowane dla modeli klasy Odyssey i tak też np. Galaxy Book Odyssey otrzymał niedawno aktualizację do 11. generacji Core, sięgając jednocześnie po GeForce RTX 3050 Ti.

Czytaj też: Szukacie kieszonkowego komputera osobistego? Sprawdźcie Pantera Pico PC

Wracając już jednak do samego Galaxy Book nowej generacji, Samsung wyposażył go w 256 GB dysk PM9A1 na PCIe 4.0×4 i NVMe (MZVL2256HCHQ-00B) i w 16 GB pamięci DDR5-4400. Innymi słowy, ten model łączy w sobie nie tylko procesor nowej generacji, ale też pamięć operacyjną, choć Alder Lake Intela będą umożliwiały współpracę z DDR4.