BMW uczci 50-lecie oddziału Motorsport wyjątkowym BMW X2 M35i?

Pół wieku, to szmat czasu. Zapewne większość z nas tu obecnych jeszcze nie stąpała po tym świecie, kiedy swoją działalność w 1972 roku rozpoczynał oddział BMW Motorsport. Okrągłe 50 lat to więc idealny moment na uczczenie działalności na rynku specjalnym produktem, jak np. wyjątkowym BMW X2 M35i.
, BMW 50 M, wyjątkowym BMW X2 M35i, BMW X2 M35i
, BMW 50 M, wyjątkowym BMW X2 M35i, BMW X2 M35i

Wyjątkowa rocznica tuż tuż, a częścią jej świętowania będzie BMW X2 M35i

Chociaż plany BMW na tę rocznicę, która będzie miała miejsce w następnym roku, pozostają nieznane, to już teraz wspomina się o BMW X2 M35i M 50. Anniversary Edition. Innymi słowy, ten model ma być specjalnym wydaniem X2 M35i na 50-lecie dywizji Motorsport. Wspominamy o tym tak niepewnie, bo to nieoficjalne informacje, a plotki zaczerpnięte z raportu serwisu Motor.es.

Czytaj też: Prototypy samochodów BMW wyszpiegowane. Testowa M8 i nowe Gran Coupe Serii 4 od Alpina na zdjęciach

Dlaczego akurat BMW miałoby wybrać X2, czyli swojego najmniejszego SUVa typu coupe, na podstawę dla specjalnego modelu? Po pierwsze, zapewne nie będzie to jedyny model, który doczeka się tak wyjątkowego potraktowania, a po drugie, ten samochód jest obecnie w ofercie BMW czymś specjalnym, jako gabarytowy unikat.

To właśnie po X2 sięga wielu klientów, chcących przekonać się do marki i dlatego właśnie BMW ma w planach zachęcić do zakupu jeszcze większe grono nabywców. Akurat takich, poszukujących bardziej wyjątkowego i wyrazistego SUVa typu coupe (bardziej sportowego, agresywnego, z zakrzywioną na tyle linią dachu). Firma osiągnie to poprzez wprowadzenie specjalnego pakietu stylizacyjnego dla X2 M35i.

Czytaj też: Nowe BMW iX3 już oficjalnie z cenami w Polsce. To odświeżenie po ponad roku na rynku

Te zmiany wyglądu mają sprowadzać się, przede wszystkim do dodatkowych elementów charakterystycznych dla modeli z rodziny BMW M. Firma ma też ponoć wprowadzić sportowy mechanizm różnicowy M, wydech M Sport czy równie sportowo zestrojony układ kierowniczy i zawieszenie. Wzrok na powyższym nieoficjalnym renderze przyciągają zwłaszcza charakterystyczne z ostatnich BMW CS fragmenty wykończone na złoto, które uzupełniają fragmenty nadwozia z włókna węglowego.

Czytaj też: Prezes firmy oficjalnie o nowym flagowym SUVie BMW. Premiera już wkrótce

Warto podkreślić, że mowa tutaj wyłącznie o zmianach wizualnych, więc napędzać model BMW X2 M35i M 50th Anniversary Edition będzie nadal ten sam czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem. Ten jest połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, zapewniając 306 koni mechanicznych i 450 Nm momentu obrotowego z napędem na wszystkie koła xDrive i łącząc to z przednim dyferencjałem Torsen o ograniczonym poślizgu.