Pod rękę i do plecaka, czyli kompaktowa elektryczna hulajnoga Blizwheel

Jeśli akurat rozglądacie się za elektryczną hulajnogą o mniejszych rozmiarach, którą wsadzicie do większego plecaka lub walizki, to najpewniej już szukać nie musicie. O ile się Wam nie spieszy. Elektryczna hulajnoga Blizwheel spełnia wprawdzie wymogi co do małego, kompaktowego sprzętu, ale ręce na niej położycie dopiero w maju 2022 roku. Wtedy bowiem ma ruszyć wysyłka zamówionych modeli.
kompaktowa elektryczna hulajnoga Blizwheel, kompaktowa elektryczna hulajnoga, Blizwheel, Blizwheel Kickstarter
kompaktowa elektryczna hulajnoga Blizwheel, kompaktowa elektryczna hulajnoga, Blizwheel, Blizwheel Kickstarter

Elektryczna hulajnoga Blizwheel, czyli kompaktowy jednoślad, który zmieścicie do plecaka

Ta elektryczna hulajnoga, opracowana przez kalifornijską firmę o tej samej nazwie (Blizwheel), jest dostępna dopiero na Kickstarterze w cenie 299 dolarów za wersję podstawową, 499$ za Pro i 479$ za wariant zgodny z przepisami linii lotniczych. Jej najważniejsze cechy sprowadzają się do rozmiarów i wagi, czyli czegoś, co znacząco, w przypadku Blizwheel, okrojono w porównaniu do pełnoprawnych modeli.

Czytaj też: Parkujesz a elektryczny rower sam się ładuje. System Tiler dokonuje tego za pośrednictwem podpórki

Pod kątem funkcji nie poczyniono jednak tak dużych cięć i tak też w górnej części teleskopowej kierownicy znalazł się cyfrowy ekran, zapewniający informacje co do aktualnego stanu hulajnogi. Nie zabrakło też systemu rekuperacyjnego hamowania silnikiem, hamulców mechanicznych, a także przedniego i tylnego oświetlenia z kierunkowskazami.

https://www.kickstarter.com/projects/1541803670/blizwheel-e-scooter-the-ev-in-your-backpack?ref=video

Czytaj też: RockShox stworzył system automatycznej regulacji amortyzacji rowerowej Flight Attendant

Wprawdzie na stabilność, możliwości i komfort rodem z pełnowymiarowych hulajnóg nie macie co liczyć, ale taka to już jest cena miniaturyzacji z pominięciem rozwoju technologicznego. Elektryczna hulajnoga Blizwheel po złożeniu przyjmuje postać nieregularnej “kostki” o wymiarach 396 x 162,5 x 99 mm. Jej waga w wariancie podstawowym sięga 3,9 kg, a w przypadku wersji Pro już 5,4 kg, ale bez względu na wybór możecie liczyć na zintegrowany uchwyt do noszenia oraz tryb, w którym przednie koło toczy się po chodniku.

Czytaj też: Przerośnięta elektryczna hulajnoga z wielkimi oponami, czyli Rolley+ od Scooterson

Różnica wagi między tymi wersjami jest spowodowana nie tylko specyfikacją, ale też samą ramą. Ta jest wykonana ze stopu aluminium lotniczego i bazuje na masywnych, ale niewielkich kołach o prześwicie kolejno 58 i 82 mm. Blizwheel, zależnie od wyboru wersji, napędzają dwa silniki elektryczne (po jednym w każdym kole) o mocy 200/300 watów, zapewniając prędkość maksymalną 19/24 km/h i zasięg 13/24 km (odpowiednio dla tańszego i droższego wariantu).