kompaktowa elektryczna hulajnoga Blizwheel, kompaktowa elektryczna hulajnoga, Blizwheel, Blizwheel Kickstarter

Pod rękę i do plecaka, czyli kompaktowa elektryczna hulajnoga Blizwheel

Jeśli akurat rozglądacie się za elektryczną hulajnogą o mniejszych rozmiarach, którą wsadzicie do większego plecaka lub walizki, to najpewniej już szukać nie musicie. O ile się Wam nie spieszy. Elektryczna hulajnoga Blizwheel spełnia wprawdzie wymogi co do małego, kompaktowego sprzętu, ale ręce na niej położycie dopiero w maju 2022 roku. Wtedy bowiem ma ruszyć wysyłka zamówionych modeli.

Elektryczna hulajnoga Blizwheel, czyli kompaktowy jednoślad, który zmieścicie do plecaka

Ta elektryczna hulajnoga, opracowana przez kalifornijską firmę o tej samej nazwie (Blizwheel), jest dostępna dopiero na Kickstarterze w cenie 299 dolarów za wersję podstawową, 499$ za Pro i 479$ za wariant zgodny z przepisami linii lotniczych. Jej najważniejsze cechy sprowadzają się do rozmiarów i wagi, czyli czegoś, co znacząco, w przypadku Blizwheel, okrojono w porównaniu do pełnoprawnych modeli.

Czytaj też: Parkujesz a elektryczny rower sam się ładuje. System Tiler dokonuje tego za pośrednictwem podpórki

Pod kątem funkcji nie poczyniono jednak tak dużych cięć i tak też w górnej części teleskopowej kierownicy znalazł się cyfrowy ekran, zapewniający informacje co do aktualnego stanu hulajnogi. Nie zabrakło też systemu rekuperacyjnego hamowania silnikiem, hamulców mechanicznych, a także przedniego i tylnego oświetlenia z kierunkowskazami.

Czytaj też: RockShox stworzył system automatycznej regulacji amortyzacji rowerowej Flight Attendant

Wprawdzie na stabilność, możliwości i komfort rodem z pełnowymiarowych hulajnóg nie macie co liczyć, ale taka to już jest cena miniaturyzacji z pominięciem rozwoju technologicznego. Elektryczna hulajnoga Blizwheel po złożeniu przyjmuje postać nieregularnej „kostki” o wymiarach 396 x 162,5 x 99 mm. Jej waga w wariancie podstawowym sięga 3,9 kg, a w przypadku wersji Pro już 5,4 kg, ale bez względu na wybór możecie liczyć na zintegrowany uchwyt do noszenia oraz tryb, w którym przednie koło toczy się po chodniku.

Czytaj też: Przerośnięta elektryczna hulajnoga z wielkimi oponami, czyli Rolley+ od Scooterson

Różnica wagi między tymi wersjami jest spowodowana nie tylko specyfikacją, ale też samą ramą. Ta jest wykonana ze stopu aluminium lotniczego i bazuje na masywnych, ale niewielkich kołach o prześwicie kolejno 58 i 82 mm. Blizwheel, zależnie od wyboru wersji, napędzają dwa silniki elektryczne (po jednym w każdym kole) o mocy 200/300 watów, zapewniając prędkość maksymalną 19/24 km/h i zasięg 13/24 km (odpowiednio dla tańszego i droższego wariantu).