Samsung aktualizuje One UI 4. Dla jednych nowa beta, dla innych ulepszona stabilna wersja

W ubiegłym tygodniu Samsung ruszył z wdrażaniem stabilnej wersji nakładki One UI 4 opartej na Androidzie 12. Na razie dostępna jest tylko dla serii Galaxy S21, a na pozostałych modelach można korzystać z wersji beta. Teraz firma wydała nowe aktualizacje, dla obu wersji.
Samsung prezentuje nakładkę One UI 4.0 opartą na Androidzie 12
Samsung prezentuje nakładkę One UI 4.0 opartą na Androidzie 12

Aktualizacja stabilnego One UI 4 rozwiązuje błąd na smartfonach Galaxy S21

W ostatnim czasie posiadacze tegorocznych flagowców Samsunga, zaczęli zgłaszać problemy z opóźnieniami, jakie wystąpiły po niedawnej aktualizacji nakładki. Problem dotyczy trybu 120 Hz, w szczególności ekran spada do 60 Hz, gdy tylko użytkownik podnosi palec, co skutkowało dużym opóźnieniem. Z tego co wiadomo, problem wyłapano jedynie w Stanach Zjednoczonych, choć niewykluczone, że dostępny jest też u innych.

Czytaj też: Xiaomi powiększy serię MIX szybciej niż się spodziewaliśmy. Zbliża się Xiaomi MIX 5?

Dlatego właśnie firma wydała stosowną aktualizację stabilnego One UI 4, która ma ten problem rozwiązać. Nowa wersja to G99xUSQU4BUK9 (“x” różni się w zależności od modelu z serii S21). Ci, którzy już zainstalowali poprawkę, donoszą o znacznej poprawie reakcji ich smartfonów, choć w aplikacjach innych firm nadal występują niewielkie opóźnienia.

Druga beta dla Galaxy S20 i Note 20

Tymczasem starsze urządzenia, czyli ex-flagowce Galaxy S21 oraz Note20, również dostają aktualizację, choć wersji beta. Posiadacze tych urządzeń jeszcze poczekają na stabilną wersję. W nowej łatce znajdziemy poprawki bezpieczeństwa, ale Samsung rozwiązał też kilka błędów, takich jak problemy z adaptacyjną częstotliwością odświeżania, błędy z Clear View Display Cover czy błędy ikon szybkiego udostępniania. Ponadto poprawiono działanie szybkości klatek w interfejsie i wyszukiwanie w aplikacji wiadomości.

Czytaj też: Premiera serii Oppo Reno7 już za kilka dni, a informacji wciąż przybywa

Aktualizacja powinna wkrótce trafić do posiadaczy Galaxy S20 , S20 + , S20 Ultra , Note20 i Note20 Ultra , zarówno dla wersji Exynos, jak i Snapdragon. Jeśli natomiast chcesz dołączyć do testów, można to zrobić w aplikacji Samsung Members.