Elektrycznie wspomagane, a tanie. Oto nowe elektryczne rowery Electra

Firma Electra ujawniła swoje dwa nowe elektryczne rowery w przystępnej cenie… a przynajmniej ta taka się wydaje na tle całej oferty producenta. Mowa dokładnie o modelu Cruiser Go! oraz Townie GO! 7D EQ, które prowadzą nas do jednego, najważniejszego pytania – co dokładnie oferują te nowe elektryczne rowery Electra?
Electra, nowe elektryczne rowery Electra, Townie Go! 7D EQ, Cruiser Go!
Electra, nowe elektryczne rowery Electra, Townie Go! 7D EQ, Cruiser Go!

Nowe elektryczne rowery Electra, czyli Townie Go! 7D EQ oraz Cruiser Go!

Electra nie ukrywa tego, że zarówno Townie Go! 7D EQ, jak i Cruiser Go! są pozycjonowane jako bardziej przystępne cenowo wybory w jej ofercie. Od pozostałych modeli różnią się znacznie zwłaszcza pod kątem systemu napędowego. Zamiast tradycyjnych silników Bosch, te dwa nowe ebike otrzymały unikalne systemy, które zostały opracowane i zaprojektowane specjalnie dla firmy Electra i Trek.

Czytaj też: Elektryczny rower miejski z zasięgiem 200 km? To obiecuje City Pro od Addmotor

Na ich układy napędowe składa się silnik ukryty w piaście tylnego koła o mocy 250 watów, który jest w stanie dostarczyć 40 Nm momentu obrotowego. Zasilanie czerpie z bardzo, ale to bardzo skromnego, jak na obecne standardy akumulatora o pojemności 250 Wh, czyli praktycznie trzykrotnie mniej pojemnego od magazynów energii w innych, debiutujących w ostatnich tygodniach modeli.

Czytaj też: Trzy nowe elektryczne rowery od Himiway. EBike Zebra, Cobra i Big Dog w szczegółach

W Electrze zawsze mówimy, że nasz najlepszy rower to nasz następny rower. Cruiser Go! i Townie Go! 7D z pewnością zdają ten test. Połączenie naszego wieloletniego doświadczenia w tworzeniu rowerów komfortowych z najnowszymi technologiami rowerów elektrycznych zaowocowało powstaniem tych dwóch nowych modeli.Jeżdżą jak marzenie, wyglądają absolutnie fantastycznie i nie rozbijają banku. Ostatecznie mamy nadzieję, że przyczyniają się do realizacji naszej misji – inspirowania ludzi do częstszego wychodzenia na zewnątrz i jazdy na rowerze– skomentował premierę obu modeli prezes Electra Bicycle Company, Kevin Cox.

Jeden rzut na oba rowery zdradza jednak, że 250 Wh nie jest tutaj przypadkiem, a częścią projektu, sugerującego całkowicie normalne, bo pozbawione wspomagania jednoślady. Sama piasta nie jest zbyt wielka, a akumulator został zintegrowany bezpośrednio z nieprzesadnie wielką ramą dostępną w wersji step-over i step-through, której geometria wymusza na rowerzystach pionową pozycję przy jednoczesnym zachowaniu wysokości, pozwalającej postawić stopy płasko na ziemi.

Czytaj też: Elektryczny rower typu cruiser dla dwojga. Oto Cafe Cruiser od Ride1Up

Oba rowery posiadają wielkie siodełka, ochronę łańcucha, podpórki i mechaniczne hamulce tarczowe. Jak jednak wskazuje sama nazwa, Townie Go! 7D EQ jest tym bardziej miejskim rowerem, co podkreśla dodatek zintegrowanych błotników i oświetlenia. Z kolei Cruiser Go! dorzuca do tego to 7-biegową przerzutkę tylną i stawia na bardziej zakrzywioną kierownicę. Ceny tych modeli zaczynają się od kolejno 1750 i 1600 funtów brytyjskich.