Nowy sterownik GeForce Game Ready już dostępny. Wprowadza wsparcie nowych kart i polskiego hitu AAA

NVIDIA rozpoczęła luty z przytupem, bo wprowadzając nowy sterownik GeForce Game Ready 511.65 WHQL, który możecie pobrać bezpośrednio z aplikacji NVIDIA Experience. Czy warto? Oczywiście, że tak, a zwłaszcza, jeśli zmiany i usprawnienia dotyczą gier/sprzętu, którym się interesujecie.
Nowy sterownik GeForce Game Ready, GeForce Game Ready,
Nowy sterownik GeForce Game Ready, GeForce Game Ready,

Dying Light 2: Stay Human zadebiutuje już 4 lutego, ale NVIDIA podłożyła pod niego podwaliny

Polskie studio Techland wreszcie zdecydowało się oddać w ręce graczy Dying Light 2, czyli tytuł z zombiakami i parkurem w tle, który zadebiutuje już 4 lutego. Jak to zwykle bywa w przypadku wysokobudżetowych gier (typu AAA), przy dziele Techlandu pomagała również NVIDIA, która nie tylko zadbała o odpowiednią optymalizację tytułu dla kart graficznych GeForce, ale też wprowadziła w niego swoje dwie kluczowe technologie – Ray Tracing oraz DLSS.

Czytaj też: NVIDIA ulepszy Ray Tracing. Technologia stanie się mniej wymagająca

Możecie więc być pewni, że z odpowiednim sprzętem Dying Light 2: Stay Human będzie nie tylko świetnie wyglądał, ale też pozwoli grać w wysokiej rozdzielczości bez poświęcania płynności. Na statystyki co do DLSS musimy poczekać, ale powyżej możecie obejrzeć, jak w grze spisują się bardziej realistyczne cienie, odbicia i globalne oświetlenie

Czytaj też: [Aktualizacja] Wszystko, co wiemy o kartach graficznych Intel Arc. Znamy kolejny szczegół technologii

Jeśli idzie o gry, nowy sterownik GeForce Game Ready wprowadza też optymalizację Sifu, czyli najnowszej grze studia Sloclap. Ta zadebiutuje już 8 lutego w Epic Games Store i pozwoli wcielić się w młodego adepta kung-fu.

Optymalizacje gier, to nie wszystko. Nowy sterownik wprowadza też obsługę nowych kart i technologii

GeForce Game Ready 511.65 WHQL wprowadza obsługę laptopów wyposażonych w karty graficzne GeForce RTX serii 30 oraz techniki Max-Q 4. generacji. Nic dziwnego, jako że zapowiedzi doczekało się ponad 160 nowych laptopów z kartami NVIDIA, które wyróżnią się na tle wcześniejszych dostępem do dwóch nowych GeForce RTX oraz lepszym zarządzaniem energią i temperaturami, co pozwoli wydłużyć czas pracy na baterii i zwiększyć ogólną wydajność laptopów.

Czytaj też: Plany Intela z kartami graficznymi dla graczy. Firmie niestety nie wierzymy

Wiemy, że laptopy te będą dostępne w szerokiej gamie wariantów, wykorzystujących między innymi podwójne ekrany, konwertowalne konstrukcje, 14-calowe matryce, a wiele z nich posiada wyświetlacze 1440p i korzysta z technologii G-SYNC.