Prosty system ABS dla rowerów. Dzięki technologii Outbraker nigdy nie zablokujecie swoich kół

Systemy ABS w świecie rowerów nie są wprawdzie niczym nowym, ale system Outbraker w wersji Pro i 2nd Edition proponowany przez koreańską firmę o tej samej nazwie, odróżnia się od rozwiązań konkurencji swoją prostotą. Przypominamy o tym, bo to prosty system ABS dla rowerów, który jest obecnie czymś, czego świat po prostu potrzebuje, zważywszy na rozpowszechniające się modele wspomagane silnikami elektrycznymi. Te przecież sprawiają, że jeździmy jeszcze szybciej.
Prosty system ABS dla rowerów, Outbraker,ABS dla rowerów,
Prosty system ABS dla rowerów, Outbraker,ABS dla rowerów,

Prosty system ABS dla rowerów od Outbraker to coś, czego w dobie coraz popularniejszych elektrycznych rowerów zdecydowanie potrzebujemy

Obecne systemy ABS dla rowerów przyjmują zwykle formę sporych i rozbudowanych dostawek, które na dodatek wymagają zasilania. Firma Outbraker poszła na szczęście w zupełnie inną stronę, stawiając na prostotę i gadżet, którego można podłączyć bezpośrednio do przewodu hydraulicznego hamulca tylnego i przedniego, aby zapobiec jego blokowaniu przy ostrym hamowaniu. Jako że ten system to coś, co uratowałoby mnie w młodzieńczych latach przed złamaniem nadgarstka, trudno mi go nie docenić jego ogromnego potencjału.

Czytaj też: Trzy nowe ebike od Ampler. Co mają do zaoferowania elektryczne rowery Stellar, Curt i Stout?

Mowa dokładnie o modelach Outbraker Pro oraz Outbraker 2nd Edition, bazujących na tak zwanych układach Booster. Boostery są niczym innym, jak dostawkami montowanymi bezpośrednio do przewodów hydraulicznych. Doczepia się je bezpośrednio do dźwigni na kierownicy i przewodu hydraulicznego, po czym wystarczy tylko odpowietrzyć hamulce i wyregulować system.

Czytaj też: Japoński startup uderza ponownie w rynek ebike. Elektryczny rower Honbike Pro z ogromnym sukcesem

Booster zapewnia możliwość ręcznej regulacji ciśnienia zarówno w wersji na jedno lub oba koła. To z jednej strony pozwala dostosować czułość hamulców, a z drugiej pozwala szybko zniwelować np. zużycie klocków hamulcowych. Dlatego też znacznie ciekawsze są modele Outbraker Pro i Outbraker 2nd Edition, które producent nazywa mianem “rowerowych systemów ABS”.

Czytaj też: Oto elektryczny rower EUNORAU D6 z nietypowym wyposażeniem w swojej klasie cenowej

Oba wspomniane modele zamiast tylko regulować ciśnienie w całym systemie, są w stanie “zablokować nadmierny przepływ hydrauliczny” tak, aby w chwili nagłego i ostrego hamowania nie zablokować całkowicie jednego z kół, a zwłaszcza przedniego – wtedy fikołek przez kierownicę i bolesne spotkanie z ziemią jest gwarantowane.