Lenovo rozszerza serię ThinkPad P. Co do zaoferowania ma ThinkPad P16?

Linia ThinkPad od Lenovo jest bardzo różnorodna i zapewne każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jeśli jednak szukacie mobilnej stacji roboczej, to powinniście zainteresować się serią z dopiskiem “P”, która teraz rozszerzyła się o kolejny model – ThinkPad P16.
Lenovo rozszerza serię ThinkPad P. Co do zaoferowania ma ThinkPad P16?
Lenovo rozszerza serię ThinkPad P. Co do zaoferowania ma ThinkPad P16?

Tworząc ThinkPad P16, Lenovo połączyło istotne funkcje znane z modelu P15 i P17

Czytaj też: Huawei P50 Pro z łącznością 5G? Tak, ale tylko z tym etui

Nowy laptop wyposażono w 16-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i jasności 300 nitów. Dotyczy to jednak wariantu podstawowego, bo na rynek wchodzi też wersja ulepszona, w której dostajemy już matrycę OLED i rozdzielczość 3840 x 2400 pikseli. W obu przypadkach ekran charakteryzuje się proporcjami 16:10, a także niższą emisją niebieskiego światła w celu ochrony naszych oczu. Wariant z ekranem OLED wyposażono ponadto w funkcję OLED Touch, można więc korzystać z pióra. Ma też szerszy touchpad, kamerę FHD i boczny czytnik linii papilarnych.

Lenovo ThinkPad P16 charakteryzuje się też iście topową specyfikacją, bo wyposażono w procesory  Intel Core 12. generacji HX (i5, i7 oraz i9) z rdzeniami Performance i Efficient. Laptop obsługuje również kartę graficzną  NVIDIA RTX A5500 z 16 GB i technologię pamięci DDR5. W celu zapewnienia lepszej łączności znajdziemy tutaj Wi-Fi 6E i 4G LTE. Nie zabrakło też solidnego zestawu złączy –  2 x USB-A 3.2, 2 x Thunderbolt 4, USB-C 3.2, HDMI 2.1, a także złącze Combo Jack 3.5 mm.

Czytaj też: Seria Xiaomi 12S ma przed nami coraz mniej tajemnic. Kolejne szczegóły specyfikacji wyciekły

Producent zadbał również o odpowiednie chłodzenie, które nie tylko zapewni optymalną temperaturę, ale zachowuje mniejszy ślad węglowy oraz wytwarza mniej hałasu nawet przy większym obciążeniu. Wszystko to znalazło się w aluminiowej, “burzowo-szarej” obudowie z czerwonym akcentem z tyłu. Jej wymiary wynoszą  36 x 27 x 3 cm, zaś waga – 3kg.

Czytaj też: Premiera nowych układów Qualcomm już za kilka dni. Zadebiutuje Snapdragon 8 Gen 1+ i Snapdragon 7 Gen 1?

Sprzedaż ruszy już w czerwcu tego roku, a za najsłabszy wariant Lenovo ThinkPad P16 zapłacić trzeba będzie 1979 dolarów (ok. 8730 zł).