Lenovo rozszerza serię ThinkPad P. Co do zaoferowania ma ThinkPad P16?

Lenovo rozszerza serię ThinkPad P. Co do zaoferowania ma ThinkPad P16?

Linia ThinkPad od Lenovo jest bardzo różnorodna i zapewne każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jeśli jednak szukacie mobilnej stacji roboczej, to powinniście zainteresować się serią z dopiskiem „P”, która teraz rozszerzyła się o kolejny model – ThinkPad P16.

Tworząc ThinkPad P16, Lenovo połączyło istotne funkcje znane z modelu P15 i P17

Czytaj też: Huawei P50 Pro z łącznością 5G? Tak, ale tylko z tym etui

Nowy laptop wyposażono w 16-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i jasności 300 nitów. Dotyczy to jednak wariantu podstawowego, bo na rynek wchodzi też wersja ulepszona, w której dostajemy już matrycę OLED i rozdzielczość 3840 x 2400 pikseli. W obu przypadkach ekran charakteryzuje się proporcjami 16:10, a także niższą emisją niebieskiego światła w celu ochrony naszych oczu. Wariant z ekranem OLED wyposażono ponadto w funkcję OLED Touch, można więc korzystać z pióra. Ma też szerszy touchpad, kamerę FHD i boczny czytnik linii papilarnych.

Lenovo ThinkPad P16 charakteryzuje się też iście topową specyfikacją, bo wyposażono w procesory  Intel Core 12. generacji HX (i5, i7 oraz i9) z rdzeniami Performance i Efficient. Laptop obsługuje również kartę graficzną  NVIDIA RTX A5500 z 16 GB i technologię pamięci DDR5. W celu zapewnienia lepszej łączności znajdziemy tutaj Wi-Fi 6E i 4G LTE. Nie zabrakło też solidnego zestawu złączy –  2 x USB-A 3.2, 2 x Thunderbolt 4, USB-C 3.2, HDMI 2.1, a także złącze Combo Jack 3.5 mm.

Czytaj też: Seria Xiaomi 12S ma przed nami coraz mniej tajemnic. Kolejne szczegóły specyfikacji wyciekły

Producent zadbał również o odpowiednie chłodzenie, które nie tylko zapewni optymalną temperaturę, ale zachowuje mniejszy ślad węglowy oraz wytwarza mniej hałasu nawet przy większym obciążeniu. Wszystko to znalazło się w aluminiowej, „burzowo-szarej” obudowie z czerwonym akcentem z tyłu. Jej wymiary wynoszą  36 x 27 x 3 cm, zaś waga – 3kg.

Czytaj też: Premiera nowych układów Qualcomm już za kilka dni. Zadebiutuje Snapdragon 8 Gen 1+ i Snapdragon 7 Gen 1?

Sprzedaż ruszy już w czerwcu tego roku, a za najsłabszy wariant Lenovo ThinkPad P16 zapłacić trzeba będzie 1979 dolarów (ok. 8730 zł).