OPPO Pad Air już w przedsprzedaży. Co o nim wiemy?

Zaledwie niedawno OPPO wypuścił na rynek swój pierwszy tablet, a już pojawia się kolejny model. OPPO Pad Air dostępny jest już w przedsprzedaży w Chinach, więc możemy przyjrzeć się bliżej jego konstrukcji, a dzięki przeciekom – jego specyfikacji.
OPPO Pad Air już w przedsprzedaży. Co o nim wiemy?
OPPO Pad Air już w przedsprzedaży. Co o nim wiemy?

Pierwszy tablet producenta został wprowadzony na rynek w lutym tego roku. OPPO Pad charakteryzował się 11-calowym ekranem LCD z odświeżaniem 120 Hz. Napędza go Snapdragon 870 zintegrowany z modemem 5G. I choć od premiery nie minęły nawet trzy miesiące, już pojawia się kolejny model. Co istotne, nie tylko wspominają o nim przecieki, ale również jest już dostępny w przedsprzedaży w Chinach.

Czytaj też: iPhone 15 przyniesie niemałą rewolucję. Apple pozbędzie się notcha i… złącza Lightning?

Co do zaoferowania będzie miał OPPO Pad Air?

Wydaje się, że nowy tablet producenta będzie skierowany bardziej do użytku domowego, w pracy lub nauce zdalnej. Ma oferować obsługę rysika, a także dostanie dodatkowe akcesoria pokroju etui z klawiaturą, które będzie jednak sprzedawane oddzielnie.

Jeśli chodzi o specyfikację, to sporo ujawnił nam niezawodny leakster Digital Chat Station na Weibo. Urządzenie ma zostać wyposażone w 10,36 calowy ekran LCD o rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz.  Pod tym względem będzie więc gorzej niż w OPPO Pad. Wygląda też na to, że zabraknie tu obsługi sieci 5G, bo tablet napędzany ma być przez SoC Snapdragon 680.

Czytaj też: Dwie nowe Motorole zaprezentowane. Oto moto g82 5G i moto e32s

Nie poznaliśmy specyfikacji aparatów, ale zdjęcia, które trafiły do sieci wskazują, że z tyłu znajdzie się pojedynczy obiektyw, a drugi zostanie umieszczony z przodu, na dość szerokiej ramce. OPPO Pad Air ma mieć grubość poniżej 7 mm, będzie to więc bardzo smukłe urządzenie.

Z przecieku dowiedzieliśmy się również, że zasilać go będzie bateria o pojemności 7100 mAh obsługująca ładowanie przewodowe z mocą 18W. Natomiast sklep, w którym można już zamówić tablet ujawnił, że Pad Air zaoferuje 64 GB pamięci wbudowanej i działać będzie pod kontrolą Androida (zapewne o numerze 12).

Czytaj też: OPPO Reno8 Pro znów pojawia się w przecieku. Jego specyfikacja ma przed nami coraz mniej tajemnic

Cena?

Mimo rozpoczęcia przedsprzedaży, sklep JD.com nie ujawnił ceny urządzenia. przecieki jednak wskazują na około 1000 juanów, czyli ok. 670 zł.