Rynek składanych smartfonów w rozkwicie. Które modele sprzedają się najczęściej?

Drugi kwartał tego roku przyniósł rynkowi składanych smartfonów naprawdę ogromny wzrost, bo jeśli porównany go do analogicznego okresu z 2021 roku, mowa o wzroście o 571%.
Samsung Galaxy Z Flip3

Samsung Galaxy Z Flip3

Jak wyglądał rynek składanych smartfonów w I kwartale 2022 roku?

Nie jest to może poziom z grudnia 2021 roku, ale jak wiadomo – okres okołoświąteczny cieszy się swoimi prawami. Warto też zaznaczyć, że nie jest to również najlepszy kwartał dla składanych modeli, ale jest jednym z trzech najlepszych. Trudno się zresztą dziwić, bo ostatnie miesiące przyniosły kilka nowych, interesujących modeli, choć nadal liderem jest Samsung.

Samsung Galaxy Z Flip3

Czytaj też: Nadchodzący flagowiec vivo zaoferuje tak szybkie ładowanie, że konkurencja zostanie daleko w tyle

Raport dostarczony przez DSCC pokazuje, że największą popularnością cieszą się modele z klapką, a palmę pierwszeństwa dzierży Samsung Galaxy Z Flip3, którego sprzedaż stanowi 51% łącznej liczby sprzedanych w ubiegłym kwartale sztuk (tych było 2,22 mln). Zaraz za nim znalazł się Galaxy Z Fold3 Łączny udział Samsunga w rynku wyniósł 74%.

Huawei również pnie się w górę (20%), co pokazuje, że przynajmniej w składanym segmencie klientom nie przeszkadza brak usług Google i łączności 5G. Najchętniej kupowanym modelem był Mate X2 i ogłoszony w grudniu model z klapką – P50 Pocket.

Czytaj też: Tak właśnie prezentuje się składana Motorola RAZR (2022). Do sieci wyciekło nagranie

Huawei P50 Pocket

To pokazuje, że składane smartfony z klapką są tym, czego potrzebują konsumenci, więc nie dziwi fakt, że już kolejni producenci pokroju Xiaomi, przymierzają się do stworzenia urządzeń o takiej konstrukcji.

Czytaj też: Xiaomi patentuje kolejny składany smartfon. Tym razem z klapką

Wedle DSCC, Samsung pokłada ogromne nadzieje w tegorocznej generacji swoich składanych smartfonów, czyli w Galaxy Z Fold4 i Z Flip4. Analitycy spodziewają się natomiast wynikającej z tego obniżki cen, która mogłaby jeszcze bardziej przekonać potencjalnych klientów do zakupu. Spekuluje się również, że do końca roku rynek składanych smartfonów powinien osiągnąć 16 mln sprzedanych sztuk. Jesteśmy więc ciekawi, jakie wyniki przyniosą raporty z kolejnych kwartałów, bo jak wiemy, czeka nas w tym roku jeszcze kilka ekscytujących składanych premier.