Włókno węglowe, wydajny silnik i wielki ekran. Oto elektryczny rower Specter 1, który nie tylko brzmi jak coś drogiego

Pochodząca z Belgii firma Specter opracowała obecnie nominowany do nagrody Eurobike Innovation Award elektryczny rower Specter 1, którego cena jest tradycyjnie wysoka, ale całe wyposażenie to równoważy. Dlaczego? przekonajcie się sami.
elektryczny rower Specter 1, elektryczny rower, Specter 1
elektryczny rower Specter 1, elektryczny rower, Specter 1

Zaprezentowany właśnie elektryczny rower Specter 1 to jeden z najciekawszych nowoczesnych ebike’ów

Specter 1 to zdecydowanie jeden z tych rowerów elektrycznych, które możemy określić mianem nowoczesnych, a nie prostych konwersji tradycyjnych rowerów na te elektryczne. Ten zaprojektowany przez Belgów, wspomagany elektronami jednoślad wyróżnia się kanciastą ramą oraz widelcem pozbawionym amortyzatora z włókna węglowego. Mimo tego waży sporo, bo 19,8 kg, ale są ku temu powody.

Czytaj też: Zestaw DiskDrive od Skarper obiecuje elektryczny rower niskim kosztem

Poza tym jego projekt obejmuje zintegrowane przednie i tylne światła LED, przednie i tylne błotniki oczywiście z włókna węglowego, napęd paskowy Gates Carbon, zintegrowany z ramą schowek oraz nie kontroler, a pełnoprawny system operacyjny oparty na Androidzie. Dostęp do niego uzyskuje się z poziomu wodoodpornego ekranu HD na kierownicy z łącznością 4G oraz Wi-Fi, a wyświetlane przez niego informacje są też widoczne w aplikacji na smartfona.

Czytaj też: Oto Ducati MG-20. Najnowszy elektryczny rower włoskiej marki może się podobać

Po stronie napędu Specter 1 łączy bezstopniową automatyczną skrzynię biegów w tylnej piaście z 700-watowym silnikiem między korbami, który zapewnia wsparcie do 45 km/h (stąd kwalifikacja motoroweru w Europie). Zasilanie zapewnia z kolei wymienny akumulator o pojemności 750 Wh, który zapewnia zasięg od 40 do 110 km w zależności od wybranego trybu jazdy. Zasięg ten może zostać podwojony w droższej konfiguracji z dwoma akumulatorami.

Czytaj też: Elektryczne rowery City Vanture od Vanpowers Bike sięgają po ramy bez spawów

Obecnie Specter 1 można tylko rezerwować w formie depozytu o wartości 200 euro. Jego finalna cena ma z kolei wynieść 8223 euro.