Oppo Reno8 zbliża się do globalnej premiery. Co już wiemy o tych smartfonach?

Choć chińska premiera serii Oppo Reno8 odbyła się pod koniec maja, nadal oczekujemy na wprowadzenie tych urządzeń na światowy rynek. To ma wydarzyć się już 21 lipca, a w pierwszej kolejności smartfony trafią do Indii.
Seria Oppo Reno8 już oficjalnie. Na pokładzie Snapdragon 7 Gen 1

Oppo Reno8

Dziś dowiedzieliśmy się kolejnych szczegółów na temat globalnych wariantów Oppo Reno8 i Reno8 Pro. Oba modele przeciekają już od dłuższego czasu i im bliżej indyjskiej premiery, tym informacji będzie pojawiać się więcej. Na razie nie wiemy, kiedy można się spodziewać debiutu serii na pozostałych rynkach, w tym w Polsce, ale spodziewamy się, że stanie się to już niedługo.

Czytaj też: Menedżer Haseł Google z ważnymi nowościami. Co się zmieniło?

Tymczasem zerknijmy na to, co na temat Oppo Reno8 ujawnia nowy przeciek

Jeśli chodzi o model podstawy, tutaj mówi się o 6,4-calowym wyświetlaczu AMOLED obsługującym częstotliwość odświeżania 90 Hz i zajmującym 90,8% przedniego panelu. Ekran ma mieć proporcje 20:9 i gęstość pikseli 409 pp. Ciekawa zmiana względem chińskiego wariantu pojawi się w konfiguracji aparatów. Znajdziemy tu bowiem 50-megapikselowy czujnik podstawowy, 8-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i 2-megapikselowy aparat makro, a na przodzie 32-megapikselowy sensor Sony IMX709. W chińskiej wersji zabrakło obiektywu ultraszerokokątnego, więc jest to miła zmiana.

Czytaj też: Apple reklamuje Watch Series 7 poddając testom jego wytrzymałość

Seria Oppo Reno8 już oficjalnie. Na pokładzie Snapdragon 7 Gen 1

Przeciek nie potwierdza, czy indyjski wariant Oppo Reno8 będzie napędzany przez Dimensity 1300 tak jak oryginał. Wiemy natomiast, że w kwestii baterii nie będzie zmiany, nadal będzie to ogniwo o pojemności 4500 mAh obsługujące szybkie ładowanie z mocą 80W (tak samo wersja Pro). Oba smartfony będą też działać pod kontrolą Androida 12 z nakładką ColorOS 12.

Czytaj też: Sprzedaż smartfonów cały czas spada. Maj z jednym z najgorszych wyników w tym okresie od dekady

W przypadku Oppo Reno8 Pro producent ma ponoć zdecydować się na zmianę układu ze Snapdragona 7 Gen 1 (w wersji chińskiej) na Dimensity 8100 Max (tu warto wspomnieć, że nieulepszona wersja tego chipsetu napędza chiński model Pro+) wspierany przez maksymalnie 12 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci. . Na pokładzie znajdzie się też układ obrazowania Marisilicon X.

Seria Oppo Reno8 już oficjalnie. Na pokładzie Snapdragon 7 Gen 1

Czytaj też: realme Band 2 trafia do Polski. Cena naprawdę zachęca do kupna

Nie dowiedzieliśmy się nic na temat ekranu, więc nie wiemy, czy będą duże zmiany względem chińskiego wariantu. Również dokładna specyfikacja aparatów owiana jest tajemnicą, choć wspomina się o obecności dwóch flagowych czujników Sony i możliwości nagrywania filmów 4K Ultra Night i 4K Ultra HDR Video.