Najpotężniejszy smartfon z serii vivo X80 pojawi się już wkrótce. Kiedy?

Na początku roku pojawiła się seria vivo X80, która, jak się okazuje, nie pokazała jeszcze wszystkiego. Producent po cichu szykował jeszcze jeden model, najpotężniejszy z całej rodziny. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy zadebiutuje.
Vivo X80 Pro

Vivo X80 Pro (fot. Andrzej Libiszewski, Chip.pl)

vivo X80 i X80 Pro zostały bardzo dobrze przyjęte. Tak dobrze, że zapewniły producentowi drugie miejsce pod względem udziału w segmencie smartfonów premium na rynku chińskim (w II kwartale br.) Spodziewać się więc można, że nadchodzący, trzeci i najpotężniejszy model umocni jeszcze pozycję vivo.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery vivo X80 Pro+?

Jak donosi serwis GSMarena (powołując się na godne zaufania źródło branżowe), kolejny członek serii X80 pojawi się już we wrześniu (dokłada data nie jest znana). Jest także plakat, który jednak, jak możecie sami zauważyć, nie wskazuje bezpośrednio na serię X80, ani tym bardziej na model X80 Pro+. W tej kwestii opieramy się na wspomnianym źródle, choć takie działanie jest bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę zmiany w cyklu wydawniczym wprowadzone przez niektórych producentów — najpotężniejsze modele z serii debiutują kilka miesięcy po tych słabszych.

Źrodło: GSMarena

Specyfikacja vivo X80 Pro+ oficjalnie jest nieznana, ale przecieki zdradziły nam kilka szczegółów w kwestii aparatów, które w przypadku innych modeli z serii, były jednym z najmocniejszych punktów. Wedle plotek, smartfon ma dostać 50-megapikselowy czujnik Samsung ISOCELL JN1 (rozmiar 1/2,76 cala, rozmiar piksela 0,64 μm), obok którego zostanie umieszczony 50-megapikselowy ISOCELL JN2 (rozmiar 1/1,12 cala, rozmiar piksela 1,4 um) i ultraszerokokątny obiektyw 48 Mpix znany z X80 Pro.

Czytaj też: Przeciek ujawnia kolejne szczegóły specyfikacji serii Huawei Mate 50

Vivo X80 Pro
Vivo X80 Pro (fot. Andrzej Libiszewski, Chip.pl)

Niestety, nic więcej nie zdradzono, choć domyślać możemy się jeszcze jednego — vivo X80 Pro+, jak przystało na flagowca, sięgnie po obecnie najmocniejszy układ firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8+ Gen 1.

Czytaj też: Xiaomi szykuje się do globalnej premiery flagowych smartfonów z serii Xiaomi 12T

Jeśli faktycznie smartfon zadebiutuje we wrześniu, to w najbliższych tygodniach powinniśmy dostać o wiele więcej informacji na jego temat.